İğne Oyaları ile Yazmaları Süsleyin

YazmalarTesettür kullanan bayanların en çok tercih ettiği ve yaşamının her alanında kullandığı yazmalar, kendi desenleri üzerine iğne oyaları yapıldığı zaman, muhteşem bir görünüm kazanıyor. Her sene moda ile değişiklik gösteren yazma örnekleri, bu sezonda da kendisinden oldukça söz ettirecek gibi görünüyor. Çok eski zamanlardan bu günlere kadar gelen oya modelleri, bayanların çeyizlerinin hala vazgeçilmezlerinden olmaktadır. Süslü veya sade tercihler, oyalar üzerinde yapılabilir. Fakat çeyizler için genellikle çok fazla gösterişli olan ve kimsede bulunmayan olarak tabir edilen eşsiz motifler hazırlanmaktadır.

Örgü işine ilk başlayacak olan bayanlar için iğne oyası yapmak çok zor bir başlangıç olacaktır. Çünkü oya örnekleri arasında en zahmetli ve uzun vakit harcanan el işlerinden bir tanesi de iğne oyasıdır. Bu yüzden el becerisini arttırmak veya basit örneklerden zor örneklere geçmek isteyen bayanların bu el işi üzerinde çalışmalar göstermesini tavsiye ediyoruz. Örgü veya tığ işi ile lif modelleri ve basit danteller gibi örnekler ilk başlayacak olan bayanlar için çok daha iyi bir tercih olacaktır.

El becerisi kuvvetli olanlar ve dantel, örgü gibi el işlerini bilen bayanlar, belli bir zaman sonra hazır örneklerden faydalanmayı bırakıp, kendileri örnekler hazırlayabilir duruma gelecekler. Fakat daha henüz yolun başında olanlar için, anlatımlı iğne oyaları Yeni İğne Oyası Modelleri, Anlatımlı İğne Oyaları | Yeni Hobiler bulunmaktadır. Kolay örnekler sayesinde kendinizi geliştirip, yepyeni modeller hazırlayabileceksiniz. Renkli yazmalardan beyaz yazmalara, desenli havlulardan sade havlulara kadar, bütün ürünlerin kenarlarına iğne oyalarından motifler hazırlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, kendinize kolay gelebilecek bir örneği seçmek olacak. Sonrasında yapacağınız modele uygun renkteki iğleri kullanarak tasarımlarınızı ortaya çıkarabilirsiniz.

Bu yılın modası niteliğinde olan yazma oyaları, dudak ısırtacak kadar güzel modellerden oluşuyor. Üstelik içerisinde oldukça kolay ve pratik yapılabilecek modeller de yer alıyor. Çiçekli motiflerden üçgen motiflere, kare şekillerden, üzüm salkımlarına, badem modelinden papatya motiflerine kadar birbirinden güzel ve özel onlarca çeşitteki örneği sizler de inceleyerek hazırlayabilirsiniz. Yaptığınız ürünleri sevdiklerinize hediye olarak verebilir, çeyiz için saklayabilir veya günlük yaşantıda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Kategori: Tanıtım

Hakkında

1982 istanbul doğumluyum.Aslen Sivas'lıyım..3 yıldır aktif olarak websiteleri ile uğraşıyorum ve birşeyler öğreniyorum.Öğrendiklerimi paylaşmak içinde bu siteyi tasarladım.Wordpress'i orta derecede bildiğimi sanıyorum.Mükemmel bir işim ve ayda 20 gün boş zamanım var.Ve tabiki FenerBahçe'liyim

Yorum Yazın
Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.