Cam Balkon Yaptırmadan Önce Dikkat Etmeniz Gereken 5 Önemli Husus

Estetik görünümüyle dikkat çeken cam balkon sistemleri modern yapısıyla da ön plana çıkıyor. İşlevsel özellikler ile donatılan cam balkonlar hava koşullarından etkilenmeden dış ortamın keyfine varabileceğiniz ve her mevsim kullanabileceğiniz özelliklerdedir. Rüzgar ve yağmur gibi hava koşullarından etkilenmemesi ise ürünlerin en avantajlı yanlarındandır. Fakat cam balkon seçiminizi yaparken bazı detaylara da dikkat etmelisiniz.

  1. Firma Tercihi

Cam balkon sistemleri yoğun olarak üretilen seçenekleri sunar. Firmaların yeterli tecrübeye sahip uzman personele sahip olup olmadığına mutlaka bakmalısınız. Doğru seçilmiş firma, uygun cam balkon modellerini belirleme konusunda da sizlere kolaylık sağlar. Cam balkonu yapacak firmadan belirli bir süre boyunca garanti de talep edebilmelisiniz. Garantisi olmayan cam balkonlardan uzak durmanız faydalı olabilir.

  1. Cam Balkon Kalınlığı

Cam balkonun en önemli özelliği kalınlığıdır. Yapacağınız cam balkonun işlevsel özelliklere sahip olmasını istiyorsanız uygun bir kalınlığa sahip olmasına dikkat etmelisiniz. Cam balkon kalınlığı genellikle cam balkon yaptırılacak olan alanın yüksekliği göz önünde bulundurularak belirlenmelidir. Doğru kalınlıktaki cam seçildiği zaman yükseklik sebebiyle camların esnemesi de azalmış olur.

  1. Rulman Sayıları

Cam balkon yaptırılacağı zaman kanat kısımlarında belirli sayıda teker ve rulman yer alması gerekir. Güvenilir sistemlerin alt kısımlarında 2 adet, üst kısımlarında da 2 adet teker bulunmalıdır. Bu tekerlerin çift rulmanlı olması güvenilir bir kullanım için önemlidir. Rulman sayıları bu durumda toplam 8 olur. Tekerlerin paslanmaz özelliklere sahip olması da en önemli noktalardandır.

  1. Materyal Kalitesi

Kaliteli materyaller kullanılarak elde edilen cam balkon sistemlerinin ömrü daha uzundur. Cam balkon sistemlerinin yapılacağı durumlarda firmanın kaliteli ürünler ile üretim yaptığından emin olmalısınız. Yalnızca fiyat kıyaslayarak hareket etmeniz yanlış bir seçim yapmanıza sebep olabilir.

  1. İzolasyon

Cam balkon sistemlerinin ısı ve ses yalıtımına sahip olması gerekir. Böylelikle dört mevsim boyunca sistemlerden yararlanabilmeniz mümkün hale gelir. Cam panellerde yer alan fırçaların işlevini yapabilecek kondisyona sahip olması da önemli bir ayrıntıdır. İstanbul cam balkon firması seçimi yapmak ya da farklı şehirlerdeki firmalara ulaşabilmek için Armut’u ziyaret edebilirsiniz.

Kategori: Güncel Hayat

Hakkında

1982 istanbul doğumluyum.Aslen Sivas'lıyım..2011'den beri aktif olarak websiteleri ile uğraşıyorum ve wordpress konusunda kendimi sürekli geliştiriyorum.Öğrendiklerimi paylaşmak içinde bu siteyi tasarladım.Wordpress'i iyi derecede bildiğimi sanıyorum.Mükemmel bir işim ve ayda 20 gün boş zamanım var.Ve tabiki FenerBahçe'liyim

Yorum Yazın
Sayıları kutuya girin. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.