Kobi’niz Varsa Kredisiz Büyüyemezsiniz

kobiler-kobi-kosgeb-kosgepSon yıllarda banka reklamlarında sıkça duyduğunuz bir kelime; KOBİ ve KOBİ kredileri. Tüketici, taşıt, konut gibi kredilerin yanı sıra KOBİ kredisi de, bankaların müşterilerine sunduğu kredi hizmetleri arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Kısaca KOBİ kavramından bahsetmek gerekirse; KOBİ, küçük ve orta ölçekli işletmelere verilen genel bir tanım. Firmanın çalıştırdığı işçi sayısı, bulunduğu iş kolunda küçük bir yere sahip olması, sahip olduğu sermayenin küçüklüğü, bu sermayenin genelde tek bir kişiye veya aileye ait olması, yıllık cirosu, o işletmenin KOBİ olup olmadığı konusunda belirleyici nitelikler oluyor. DİE’ nün verilerine göre; 1-24 arası işçi çalıştıran işletmeler küçük, 25-100 arası işçi çalıştıran işletmeler ise orta ölçekli olarak tanımlanıyor.

KOBİ’lerin ülke ekonomisine yaptığı katkılar hiç kuşkusuz çok büyük, ancak firma açısından düşünüldüğünde bir takım dezavantajlar ortaya çıkabiliyor. Bu dezavantajlardan en önemlisi; zamanında gerekli kapitali sağlayamamak. İşletmeler gelişebilmek için uzun vadeli yatırım sermayesine ihtiyaç duyarlar, ancak eğer işletme küçük ölçekliyse uygun faizle kredi bulmakta zorlanır.

Bankalar bunun önüne geçebilmek için, gelişen ülke ekonomisiyle birlikte KOBİ kredisine büyük önem vermeye başladılar. KOBİ kredisi aslında bir ihtiyaç kredisi türü olmakla birlikte, kullanım amacı sebebiyle diğer kredilerden ayrılır. Verilen kredinin tamamı işletmenin finansman ihtiyacını karşılamak için kullanılır. Dolayısıyla faiz oranları, geri ödeme koşulları ve teminatları değişiklik gösterir.

KOBİ’ler genellikle mal alımı, makine-demirbaş alımı, taşınma, büyüme, vergi ve personel maaş ödemeleri için kredi kullanırlar. Kredi alırken firma için en önemli konu; uygun faiz oranı ve geri ödeme koşullarıdır. Devamlı çalıştığınız banka size her zaman en uygun seçeneği sunamayabilir. O halde tek tek bütün bankaları dolaşmanız ve koşullarını öğrenmeniz gerekir. Peki bunu tek tuşla yapmak ister misiniz? O halde başvuracağınız adres; hangikredi.com

Hangikredi’den KOBİ kredisi fırsatlarını görmek için ise; www.hangikredi.com adresini tıklamanız yeterli. Hangi Kredi, yatırım danışmanlığı konusunda uzman, İlab Holding A.Ş. tarafından, kredi veren kuruluşlarla tüketicileri internet ortamında bir araya getirmek için kurulmuş bir site. Siteye girip KOBİ kredilerini tıkladığınızda, anlaşmalı olan 20 bankanın kredi koşulları ekranınıza geliyor. Siz en avantajlı olanını seçiyorsunuz ve istenen bilgileri giriyorsunuz. Site güvenlik protokollerine uyarak bu bilgileri bankaya iletiyor ve krediniz banka tarafından onaylandığında size mesaj geliyor. Bundan sonra tek yapmanız gereken bankaya gidip, evraklarınızı tamamlamak.

Kategori: Tanıtım

Hakkında

1982 istanbul doğumluyum.Aslen Sivas'lıyım..2011'den beri aktif olarak websiteleri ile uğraşıyorum ve wordpress konusunda kendimi sürekli geliştiriyorum.Öğrendiklerimi paylaşmak içinde bu siteyi tasarladım.Wordpress'i iyi derecede bildiğimi sanıyorum.Mükemmel bir işim ve ayda 20 gün boş zamanım var.Ve tabiki FenerBahçe'liyim

Yorum Yazın
Sayıları kutuya girin. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.