Ağız ve Diş Sağlığı

Ağız ve diş sağlığı

Ağız ve diş sağlığı Türkiye’de Dünya geneline göre fazla önemsenmiyor olsa da son yıllarda bir çok etkinlik ve televizyonlarda yayınlanan kamu spotları sayesinde insanlar bilinçlenmeye başladı. Bununla beraber diş macunu tüketimide ülkemizde hızla yükselmekte. Bilindiği gibi Ağız ve diş sağlığı haftası her sene kasım ayında üle genelinde çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır. Bu etkinlikler sayesinde insanların daha fazla bilinçlenmesi ve çocuklarına bu bilinci aktarmaları hedefleniyor.

Dişlerimizi korumak için günde en az 2 defa fırçalamalıyız

Ağız ve diş sağlığının temeli dişlerimizi düzenli fırçalamaktan geçiyor. Sabah kahvaltı sonrası ve akşam yatmadan önce mutlaka en az 2 dakika boyunca dairesel hareketlerle dişlerimizi fırçalamamız gerekiyor. Ek olarak ağız bakım suyu kullanmanız fırçanın ulaşmayacağı yerdeki plakları temizlemesi için önemlidir. Asitli içecekler, fazla kahve tüketimi ve sigara kullanımı ağız ve diş sağlığınıza negatif etki eden en önemli faktörler. Doktor kontrolünü kesinlikle ihmal etmemelisiniz. Maalesef ülkemizde bir çok kişide diş hekimi korkusu mevcut olup bu nedenle gerekli kontrollerini yapmaktan kaçınıyorlar.

İmplantın önemi

İmplant kaybedilen dişin yerine yapılacak en sağlam ve en etkili tedavi yöntemidir. Titanyum’dan yapılması nedeniyle dokuya % 100 uyum sağlamakta ve uzun yıllar hiç bir sorun yaşamadan kullanabilmektesiniz. Türkiye genelinde bir çok merkezde yapılabilen bu tedavi Ege bölgesinde İzmir implant diş yapımı konusunda uzman kadrosuyla 7 gün 24 saat açık hizmet veren Cadde Dental Polikliniğinde Ülkemizin en iyi doktorlarınca gerçekleştirilmektedir. Ayrıca İzmir gülüş tasarımı konusunda da yüksek başarı oranıyla tedavi uygulanmaktadır.

Ağız ve Diş sağlığı konusunda yanlış bilgilerle hareket etmeyin

En fazla şehir efsanesi hamile kadınların diş tedavisi yaptıramayacağı ayrıca süt dişlerine dolgu işlemi uygulanamayacağıdır. Ağrı yapmayan çürük bir dişe tedavi gerekmediği ve diştaşı temizlik işleminin dişlere zarar verdiği gibi bilgiler doğru değildir. Özellikle diş iltihaplanması kesinlikle ciddiye alınması gereken bir durum. Yapılan son araştırmalar diş bölgesinde oluşan iltihaplanmanın tedavi edilmediği taktirde kalp sağlığını etkileyecek boyutlara ulaşabileceği tespit edilmiştir. Dolayısıyla kulaktan dolma yanlış bilgilerle hareket etmek yerine bu işin uzmanı diş hekimlerine düzenli olarak kontrole gitmek sağlığınızı riske atmanızı engelleyecektir.

izmir ortodonti

İzmir ortodonti alanında Türkiye genelinin çok üzerinde başarı yüzdesiyle hizmet veren en önemli hekimlere sahip olmasıyla ön plana çıkan ilimiz olarak yıllardır bu alanda liderliği kimseye kaptırmıyor. Özellikle Cadde Dental bünyesinde bulunan Dr. Soner ARIKAN. Uzm. Dt. Mehmet G. KANMAZ. Dt. Serdar DEMİRÇAL ve Yrd.Doç.Dr. Mehmet TANRIVER gibi ülkenin en önemli isimleriyle hastalarına hizmet vermektedir. Sadece merkeze gelen hastalara değil Türkiye’nin ve Avrupa’nın bir çok bölgesinden mail ve telefon aracılığı ile gelen yoğun soruları cevaplayıp hastalarıyla günün her saati fikir alışverişinde bulunuyorlar.

Detaylı bilgi için ;

Tel : 0232 336 70 79
Mail : caddedental@gmail.com
Web : https://caddedental.com

Kategori: Tanıtım

Hakkında

1982 istanbul doğumluyum.Aslen Sivas'lıyım..2011'den beri aktif olarak websiteleri ile uğraşıyorum ve wordpress konusunda kendimi sürekli geliştiriyorum.Öğrendiklerimi paylaşmak içinde bu siteyi tasarladım.Wordpress'i iyi derecede bildiğimi sanıyorum.Mükemmel bir işim ve ayda 20 gün boş zamanım var.Ve tabiki FenerBahçe'liyim

Yorum Yazın
Sayıları kutuya girin. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.