Link Kısaltma Servisi


Uzun uzadıya linkleri eklememek için yada karakter fazlalığını azaltmak için link kısaltma servislerini kullanırız.Genelde bu servisler com net uzantıları yerine daha değişik uzantılara sahiptir.Bu yazımda size seveceğiniz belkide webmaster arkadaşlarımızın çoğunun kullandığı bir link kısaltma servisi tanıtmak istiyorum.

Diğerlerinden farklı olarak bu kısaltma servisi bizlere aldığımız linkin istatistiklerinide tutuyor.Saatlik, günlük, haftalık , aylık ve hatta tüm zamanlar için bu istatistiklere herbir kısalttığımız linke ulaşabiliyoruz.

Servisimizin adı Google Url Shortener yani Google URL Kısaltma servisi.Siteye Buradan ulaşarak kutucuğa uzun linkimizi yazıyoruz ve kısa linkimizi hemen bize sunuyor.İstatistik bilgilerinden ve daha önceki kısalttığımız linklere ulaşmak için gmail hesabımız olmalı ve giriş yapmamız gerekmektedir.Zaten bir webmaster iseniz gmail hesabınızın olmaması imkansız :) bu nimetten sizde faydalanın hoşçakalın ;)

Kategori: Webmaster

Hakkında

1982 istanbul doğumluyum.Aslen Sivas'lıyım..2011'den beri aktif olarak websiteleri ile uğraşıyorum ve wordpress konusunda kendimi sürekli geliştiriyorum.Öğrendiklerimi paylaşmak içinde bu siteyi tasarladım.Wordpress'i iyi derecede bildiğimi sanıyorum.Mükemmel bir işim ve ayda 20 gün boş zamanım var.Ve tabiki FenerBahçe'liyim

Yazıya Yapılan Yorumlar

 1. konyadesign dedi ki:

  tl.tc yeni bir link kisaltma sitesi. en çok kazandıran link kusaltma sitesi bence

 2. berk dedi ki:

  Güzel Bir link kısaltma sistemi ** şahsen ben kullanıyorum çok pratik bir site

 3. Fatih dedi ki:

  Bu fiyatlara göre türk siteleri daha karlı görünüyor.Tabi herkesin aklında şu var acaba doğru sayıyor mu? Bu soruya galiba en iyi yanıt denemekten geçiyor :) Verdiğin faydalı bilgiden dolayı teşekkür ederim.

 4. Çiçi KAĞAN dedi ki:

  Webmaster olup sayfasından para kazanmayı düşünüp link kısaltma servislerini kullanmayı düşünen arkadaşlar için en son durumu elimden geldiğince inceledim.
  Türkiye üzerinden gelen hitler bakımından inceleme yaptım.
  Şu ana itibari ile Türk Link kısaltma servisleri içinde en fazla kazandıran link kısaltma servislerini aşağıya çıkardım. Ödemelerinde hiç birininde sorun yok gayet sağlam ve belirttikleri tarihte ödeme yapıyorlar.
  1- http://link.tl 1000 hite : 3,5 TL veriyor.
  2- http://lincut.net 1000 hite : 3,0 TL veriyor.
  3- http://mikiurl.com 1000 hite : 1,5 TL veriyor.
  Diğer özellikleri hemen hemen aynı olan bu servislerin tek farklılığı hit başına ödedikleri para. Bol kazanclar dilerim.

Yorum Yazın




Sayıları kutuya girin. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.