Feedburner Rss Ekleme


Blogda istek üzerine Feedburner Rss Ekleme olayını sizlerle paylaşıyorum.Sık sık birşeyler yazamıyorum ama yazdığım şeylerinde tamamen kendi tarafımdan denenen sağlıklı bilgiler olduğunuda bilmenizi istiyorum.Şuda blogumda olsun diye her önüme geleni alıp yazıları değiştirip sizlere kakalamayı uygun görmüyorum.Hit kaygım olmadığı için yazdıklarım bir anlamda ilerde unutursam burdan bakarım gibisinden bir durumdan dolayı :) Neyse uzatmadan yazımıza geçelim.

Feedburner bilindiği gibi bir google hizmeti ve kullanılması gereken hizmetlerden bir tanesi.Bir çok wordpress severde bu hizmeti kullanmakta.

Neden Feedburner’a Rss eklemek istediğimize gelirsek,

1- Öncelikle rahat okunabilir olması,
2- E-posta yoluyla abone olunabilmesi,
3- Abone olanları panelinden takip edebilmek ve sayısını görmek,
4- Abonelerinizi siteniz değişse dahi kaybetmemeniz,
5- Adsense ile uyumlu
6- İstatistik özelliği.

Herzamanki gibi kabataslak bir yazı olacak olup detaylı anlatımı yapmayacağım.Kurcaladıkça daha iyi öğrenilir temel felsefem :)

Öncelikle Feedburner adresine giriyoruz ve oturum açıyoruz.Karşımıza şu ekran gelecek,

Ardından kutucuğa rss adresinizi yazın, I am a podcaster kutucuğunu işaretleyip next diyoruz.Sonrasında gelen ekranda title ve rss adresimizin ne olmasını istiyorsak yazıyoruz ve “You have successfully updated the feed..” gelene kadar tekrar next diyoruz.Şimdi rss eklendi ama önemli olan bir husus var.E-posta listesine kayıt için kodlarımızı almamız lazım blogumuza koyucaz.

Burada Publicize bölümüne gelip sol kısımdan Email Subscriptions bölümüne giriyoruz.

Active diyerek bu özelliği aktif ediyoruz ve karşımıza kodlar çıkıyor.Eğer sitenize eklemek isterseniz daha önce yazdığım Sitenize takip kodu ekleyin adlı yazıma bakabilirsiniz.

Kategori: Webmaster

Hakkında

1982 istanbul doğumluyum.Aslen Sivas'lıyım..2011'den beri aktif olarak websiteleri ile uğraşıyorum ve wordpress konusunda kendimi sürekli geliştiriyorum.Öğrendiklerimi paylaşmak içinde bu siteyi tasarladım.Wordpress'i iyi derecede bildiğimi sanıyorum.Mükemmel bir işim ve ayda 20 gün boş zamanım var.Ve tabiki FenerBahçe'liyim

Yazıya Yapılan Yorumlar

 1. AnılÇağatay dedi ki:

  Çok teşekkür ediyorum, elinize sağlık :)

 2. bolulu dedi ki:

  S.a hocam feedburnere kayıt edemiyorum sitemi hata veriyor tvizleyim.com/feed ne sorunu olabilir girip bakabilirmisiniz? takipteyim konuyu ona göre düzenlicem.

 3. promosyon ürünleri dedi ki:

  Merhaba Güzen çalışma yapılmış teşekkür ederim

 4. Delirecem Artk dedi ki:

  rss adresimi nereden öğrenecem yani url yerine yazdıgımız kısım

 5. 2 player games dedi ki:

  çok tşkler

 6. ERKOÇ dedi ki:

  Teşekkür ediyorum.
  İyi çalışmalar

 7. ERKOÇ dedi ki:

  Merhaba

  Bloğuma abone olanların sayısını görüyorum fakat ben,bloğuma abone olunan email adreslerini öğrenmek istiyorum.Bunu nasıl görebilirim.
  Saygılar

Yorum Yazın
Sayıları kutuya girin. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.