Seo ile Sıralamalarda Zirveye Ulaşmak?

Site içi ve site dışı seo yaparak sıralamalarda zirveye çıkmak için neler yapılır, hangi yöntemler hangi teknikler kullanılır, yapılmaması gerekenler nelerdir bunların hepsini bir kenara bırakalım.Seo ile Sıralamalarda Zirveye Ulaşmak başlığı çok ilgi çekici bir başlık oldu evet amacımda ilgi çekmek ve belkide bazı yerlerde dile getirilen bir konuyu buraya taşımak istedim.Bu yazdığım yazı tamamen araştırma yapılmaksızın kendi deneyimlerimle gördüğüm ve çaresiz kaldığım sıralama konusundaki düşüncelermi dile getirmekten ibarettir peşinen söylemek isterim.

Yaklaşık 4 yıldan fazladır ilgilendiğim ve gönüllü olarak yaptığım sitelerde ilk sayfaları gördüğüm, başarılar sağladığım hatta iyi paralarda kazandığım oldu.Hemde en helalinden.Ama son zamanlarda yaşanan olaylar bir çok webmaster arkadaşımızın canını oldukça fazla sıktı.

Hiç bir kriterin kalmadığı, abuk subuk yeni açılmış düzensiz sitelerin kafalara oynadığı sadece sadık ziyaretçileri ile ayakta kalan bir çok sitenin olduğu bir dönemdeyiz.Elbetteki sektörden sektöre değişen durumlar bunlar.Sizin alanınızda bunların olmaması büyük şans.Ufakta olsa bir toparlanma süreci geçirdik ama hala birşeyler düzelmedi.

Yazıya sebep olan ufak bir örnekle yazının sonuna yol alalım;
Sabah sabah gözüme çarpan bir siteyi analiz etmeye çalıştım.Bu site sıralamada 2. ve içerik,görünüm, site yapısı gibi özelliklerde çok zayıf.Bir kaç sorgu ile nelerin desteklediğini ve nasıl bu başarıyı yakaladığını görmeye çalıştım.Bulduğum sonuç beni şaşırtmasada oldukça üzdü.Çünkü benim tatbik etmeyeceğim bir çalışma ile 2. sıraya bu site oturmuş.Sonucu tahmin edenleriniz vardır elbet bilmeyenler için söyleyeyim haclink.Belde belediye sitelerinden tutunda illerin barolarının resmi sitelerine kadar konmuş 10a yakın linklerle artık sıralamaya girmek mümkün olmuş.2 tanesine mail attım ama sitelere bakan birilerinin olduğunu hiç sanmıyorum.Helal haramdan burada bahsetmek yersiz olur elbet, bu işi yapanlar illaki Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi almıştır herkes gibi.

Bu tekniği uygulayarak ömür boyu diken üstünde yaşayacak, oradan gelen paraya güvenip yaptığı harcamalar ile borç batağına saplanıp esiri olacak zamanı geldiğinde de tekmeyi yediğinizde Allah’ım ben ne yaptım diyeceksiniz.

Emin olun bunu diyeceksiniz ve işinin hakkını veren insanlar huzur içinde yaşamaya devam edecek.Nereye kadar devam edecek diye isyan etmektense alternatif yollarla ekmeğinizin peşinde koşun.Ayrıca,

  • Özel olmasada, güzel bir tasarımla
  • Kendi cümleleriniz olmasa bile okuyup öğrendiğiniz ve kendi yazdığınız cümlelerinizle
  • Siteye girenleri aradığı bilgiyi vermekle
  • Sosyal medya ile uyumlu çalışarak

Yolunuza bakın.Seo kelimesinin gerçekte mutlu ziyaretçi olduğunu bilin.

Sabır kabullenmek değil, nefs ile mücadele etmektir.

Hz. Ömer (r.a)

Nefsinize hakim olmanız dileğiyle..

Kategori: Webmaster

Hakkında

1982 istanbul doğumluyum.Aslen Sivas'lıyım..2011'den beri aktif olarak websiteleri ile uğraşıyorum ve wordpress konusunda kendimi sürekli geliştiriyorum.Öğrendiklerimi paylaşmak içinde bu siteyi tasarladım.Wordpress'i iyi derecede bildiğimi sanıyorum.Mükemmel bir işim ve ayda 20 gün boş zamanım var.Ve tabiki FenerBahçe'liyim

Yazıya Yapılan Yorumlar

  1. mhmmdcn dedi ki:

    yerden göğe kadar haklısın. bakıyorum siteleri ne tasarım ne içerik ama ilk sıradalar.

  2. backlink dedi ki:

    Teşekkürler harika makale.

Yorum Yazın
Sayıları kutuya girin. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.