Kimyasallara Karşı Dayanıklı Eldiven?

kimyasal_eldivenYağ ve Kimyasala Dayanıklı Eldivenler İçin Uygun Malzemeler

Eskiden çalışanların iş güvenliğine çok fazla önem verilmemekte ve tehlikeli işlerde bile işçiler güvenlik önlemleri alınmadan çalıştırılmaktaydı. Ama şimdi işçi sağlığı ve güvenliğine çok önem verilmekte işin niteliğine göre koruyucu önlemler alınmaktadır. Ayrıca bu önlemlerin alınması yasal düzenlemelerle zorunlu hale getirilmiştir.

Özellikle son çıkarılan işçi sağlığı ve güvenliği yasası ile çalışanlar tam bir koruma altına alınmıştır. Az tehlikeli işlerde, tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde hangi güvenlik önlemlerinin alınacağı ve hangi koruyucu ekipmanların kullanılacağı yasayla belirlenmiştir. İşin niteliğine göre, kafa, kol, el, yüz, ayaklar nasıl korunacak belirlenmiştir. Yağ ve kimyasala dayanıklı eldivenler için hangi malzemelerin kullanılacağı belirtilmiştir.

Yağ ve Kimyasala Dayanıklı Eldivenler İçin Kullanım Bilgileri

Tehlikeli yağ ve kimyasala maruz kalan çalışanların bu işlere uygun koruyucu eldiven kullanmaları zorunludur. Bu eldivenlerin PVC den ve vinil kauçuktan veya neoplen ve nitril kauçuktan yapılmış olmaları gerekmektedir. Bu sayede kimyasalların zararlı etkilerinden eller korunmuş olacaktır.

Daha farklı ve ellere zarar verecek eldivenler de bulunmakta ve eldiven seçiminin gereken dikkatle yapılması gerekmektedir. İş güvenliği malzemeleri satan mağazalarda her türlü eldiveni rahatlıkla bulabileceksiniz. Yağ ve kimyasala dayanıklı eldivenler için bu mağazalarda ayrıntılı bilgi de bulabilirsiniz.

İşçi sağlığı ve güvenliği için gerekli olan malzemeleri artık internetteki satış mağazalarında da bulabilirsiniz. Firmamızın geniş ürün yelpazesinde eldivenler de dilediğiniz ölçülerde sipariş verilebilmektedir. Ellere tam oturmuş ve kullanımı rahat eldiven kullanılmalıdır ve ayrıca ellerde alerji oluşturmamalıdır. Özellikle bu tür malzemeler alınırken kalitesine ve uygunluğuna önem verilmeli, kalitesiz ürünler alınmamalıdır.

www.eratas.com.tr internet sitemizde iş güvenliği malzemelerinin her çeşidini ve eldiven çeşitlerimizi görebilirsiniz. Bütün ürünlerimiz en kaliteli malzemelerden yapılmıştır. Dilediğiniz üründen dilediğiniz ölçülerde sipariş verebilirsiniz ve en kısa sürede siparişleriniz size teslim edilecektir. Kaliteli ürünlerimizi ayrıca en uygun fiyatlarla alabileceksiniz. Diğer firmalarla karşılaştırdığınızda kalite ve fiyat farkımızı görebilirsiniz. Kolay ve uygun ödeme seçeneklerimizden yararlanarak güvenle ödemelerinizi yapabilirsiniz. Kargo ile aldığınız ürün kapınıza kadar getirilerek elinize teslim edilmektedir.

Kategori: Genel

Hakkında

1982 istanbul doğumluyum.Aslen Sivas'lıyım..2011'den beri aktif olarak websiteleri ile uğraşıyorum ve wordpress konusunda kendimi sürekli geliştiriyorum.Öğrendiklerimi paylaşmak içinde bu siteyi tasarladım.Wordpress'i iyi derecede bildiğimi sanıyorum.Mükemmel bir işim ve ayda 20 gün boş zamanım var.Ve tabiki FenerBahçe'liyim

Yorum Yazın
Sayıları kutuya girin. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.