Kasko İle İlgili Detaylı Bilgiye

Neden Araç Sigortası Yaptırmalıyız?

Ülkemizde kaza oranları zaman zaman artış göstermeye devam ediyor. Elbette bunun en temel sebebi ise trafik kurallarına uyulmamasıdır. Her ne kadar bu konuda sürücülere zorunlu yaptırımlar ve cezalar uygulanıyor olsa da çoğu kişi bu kurallara uymama konusunda ısrarını sürdürüyor. Yani siz kurallara tamamen uyum sağlasanız bile karşınızdaki sürücüden kaynaklı can ve mal kaybı yaşama olasılığınız da epey yüksek haldedir. Bu gibi sebeplerden kaynaklı Türkiye’de, Kara yolları Trafik Kanunu gereğince araç sahibi olan herkesin zorunlu trafik sigortası yaptırması gerekmektedir. Her sene yenilenmesi zorunlu tutulan Trafik Sigortası ile hem sizin hem de karşıya verilen hasarlar teminat altına alınacak ve her tür can ve mal kaybı yaşamasını önleyeceksiniz.

 

Araç sigortaları ise temelde zorunlu trafik sigortası ve kasko olarak ikiye ayrılmaktadır. Trafik sigortasının zorunlu olmasına karşın kasko zorunlu değildir. Ancak aracınızı trafikte güvence altına almanın yanı sıra yaşanabilecek olası yangın, sel, deprem gibi bir çok afete hatta hırsızlık, çarpma, anahtar çalınması ve yanlış yakıt dolumu gibi her tür felakete karşı hem sizi hem de aracınızı kasko ile güvence altına alabilirsiniz.

Araç sigortaları kaza durumunda kazayı yapan araç sahibinin yarattığı hasar oranına bağlı olarak meydana gelen maddi zararı ise tamamen ya da kısmen karşılamasını sağlar. Daha önce de belirttiğimiz gibi 2918 sayılı Kara yolları Kanunu gereğince zorunlu hale getirilen trafik sigortaları kasıtlı olarak gerçekleştirilen ya da hukuki olarak bu yönde karar verilen durumlarda ise geçerliliğini yitirecektir. Bunun yanı sıra kara yollarına çıkarken de tüm motorlu taşıtların zorunlu tutulan trafik sigortası poliçesini de yanlarında bulundurması gerekmektedir.

 

Araç sigortası yaptırmak bir zorunluluk olmasının yanı sıra bir gereklilik olarak da dikkat çeker. Bu sigortalar yalnızca aracınızda yaşanabilecek maddi hasarı değil sizin de can güvenliğinizi ve olası bir yaralanma durumunda hastane masraflarınızı da karşılayacaktır. Hatta araç sigortası ile sadece sizin değil ikinci ve üçüncü şahıslarında hastane masrafları karşılanır. O halde hem sizin hem de sevdiklerinizin güvenliği için kasko ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmaya ve araştırmaya başlayın. Bunun yanı sıra Generali sitesinden araçlarınızın modelini ve yılını yazarak kolaylıkla sigortanız hakkında teklif alabileceğinizi unutmayın.

Kategori: Güncel Hayat

Hakkında

1982 istanbul doğumluyum.Aslen Sivas'lıyım..3 yıldır aktif olarak websiteleri ile uğraşıyorum ve birşeyler öğreniyorum.Öğrendiklerimi paylaşmak içinde bu siteyi tasarladım.Wordpress'i orta derecede bildiğimi sanıyorum.Mükemmel bir işim ve ayda 20 gün boş zamanım var.Ve tabiki FenerBahçe'liyim

Yorum Yazın
Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.