Autocad Kursu Ne Kadar Sürer?

Autocad uygulaması geliştiren ilk firma yaklaşık 40 sene önce bu girişimde bulunmuştur. Amerika merkezli bir yapıya sahip olan Autodesk firması geçmiş yıldan günümüze bu uygulamayı geliştirmiş ve günümüzde oldukça yaygın bir biçimde kullanılan bilgisayar destekli tasarım olarak adlandırılan CAD programının meydana gelmesine yardımcı olmuştur. Dünya üzerinde ilk vektör tabanlı çizim programı olarak nitelendirilen AutoCAD uygulaması ile gerçekleştirilen çizimler, çözünürlükten bağımsız bir yapıya sahiptir. Bu uygulama sayesinde görüntü, çizim kalitesi bozulmamakta ve böylelikle mevcut tasarımlar rahat bir biçimde büyütülmekte ve küçültülmektedir. Aynı zamanda bu programın çözünürlükten bağımsız bir yapıya sahip olmasından dolayı, iki boyutlu ve üç boyutlu çizimler daha kolay bir şekilde yapılmaktadır. Teknik resim formatları listelemesinde en üst sırada yer alan DWG, dünya üzerinde kabul görmüştür ve AutoCAD programın resmi dosya uzantısı olarak kullanılmaktadır. DWG uzantısı sayesinde dosyalar ile AutoCAD çizimleri kolay bir biçimde kaydedilmekte ve başka bilgisayarlarda hiçbir sorun ile karşılaşılmadan kolay bir biçimde açılmaktadır. Günümüzde insanlar, her türlü üç boyutlu ve iki boyutlu çizim ve tasarımlarını yapmak için gelişmiş bir bilgisayar tasarım programına ihtiyaç duymaktadırlar. İşte bireylerin bu isteklerine tam anlamı ile cevap veren AutoCAD uygulamasını öğrenmek için belirli eğitimlerin alınması gerekmektedir. AutoCAD programının birçok insan tarafından tercih edilmesinin en büyük nedeni, kullanıcıların daha esnek ve özelleşebilen tasarım imkanına sahip olmalarıdır. Bu program ile meydana getirilecek olan tasarımlar mühendislik yaklaşımı ile gerçekleştirilebilmektedir. Ayrıca AutoCAD programı ile gerçekleştirilecek olan çizimler ile minimum malzeme masrafı ve yüksek dayanım gücü daha kolay sağlanabilmektedir aynı zamanda optimum tasarımlar elde edilebilmektedir.

Tasarımlarda ve çizimlerde daha kaliteli sonuçlar elde etmek için günümüzde birçok birey Biladım Autocad kursuna gitmektedir. Bu kurslar sayesinde programın nasıl kullanılması gerektiğine dair birçok detay öğrenilmektedir. AutoCAD eğitim kurslarına katılacak bireylerde genel anlamda bazı vasıflar aranmaktadır. Bireylerin jeodezi ve fotogrametri mühendisliği gibi bölümlerde öğrenci veya mezun olmaları gerekmektedir aynı zamanda teknisyen, tekniker, şehir ve bölge planlama uzmanları, coğrafya uzmanları, inşaat mühendisliği, mimarlık, çevre mühendisliği, matematik bölümü, ziraat mühendisliği, orman mühendisliği öğrencileri veya mezunları veritabanı yöneticileri, kent bilimciler ve bilgisayar programcıları katılabilmektedir. AutoCAD kursu eğitimleri kursu verecek olan kuruma göre değişiklik göstermektedir. Kimi kurum belli başlı kurallar çerçevesinde eğitim vererek, eğitim sürecini 60 saatte tamamlamakta iken kimi kurumlar geniş kapsamlı bir eğitim vermekte eğitimlerini ortalama 80 saat sürmektedir. Eğitim verecek olan AutoCAD kursunun alanında sahip olduğu tecrübeye mutlaka dikkat edilmesi gerekmektedir. Böylelikle daha uygun fiyatlara daha kısa süre içinde bu uygulamayı kullanmak için gerekli olan detaylar rahatlıkla öğrenilebilecektir. Aynı zamanda kursların günlük eğitim verme saatleri arasında da değişiklik olabileceği unutulmamalıdır. Bazı kurslar günlük 2 saat eğitim verirken bazı kurslar günlük 5 saate yakın eğitim vermektedir.

Kategori: İnternet

Hakkında

1982 istanbul doğumluyum.Aslen Sivas'lıyım..3 yıldır aktif olarak websiteleri ile uğraşıyorum ve birşeyler öğreniyorum.Öğrendiklerimi paylaşmak içinde bu siteyi tasarladım.Wordpress'i orta derecede bildiğimi sanıyorum.Mükemmel bir işim ve ayda 20 gün boş zamanım var.Ve tabiki FenerBahçe'liyim

Yorum Yazın
Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.