Blogger ve Adwords Engellendi mi?

blogger
Digitürk’ün blogspot sayfalarında yayınlanan lig tv yayınlarını kapatmak için girişimlerde bulundu ve pire için yorganı yakma deyimi gerçek oldu.Bir çok blogger üyesinin madur olacağını düşünmeden böyle bir uygulamanın yapılmasına neden olan tamamen google’nin vurdumduymazlığındandır.Digitürk kendince haklı ve şöyle bir açıklama yapmış,

“Tüm kamuoyunun bildiği üzere Digiturk, Türkiye Futbol Federasyonu’nun yaptığı ihale neticesinde yıllık 321 milyon dolar ödeyerek süper toto süper ligi maç yayın haklarını almıştır.

Yayın hakları Digiturk’e ve Lig TV’ye ait olan maçlar, bazı internet siteleri tarafından kanunlar hiçe sayılarak yayınlanmaktadır.

Kanunların kurumumuza yüklediği bütün yükümlülükler eksiksiz yerine getirilip içerik ve yer sağlayıcılar defalarca uyarılmasına rağmen internetten illegal yayın yapılmasına son verilmemiştir.,

Son çare olarak yüce Türk mahkemelerine başvurulup illegal yayınları yapan sitelerin verdiği zararın durdurulması talep edilmiştir. Mahkeme yasal olarak her şeyin yapıldığını ve ihlalin hala durdurulmadığını tespit ederek bu sitelere erişimin engellenmesi kararı vermiştir. Bu kararın uygulanması ile birlikte blogspot’ta bazı bloglar’a da erişimde problemler ortaya çıkmış olup, bu problemlerin tek sorumlusu uyarıldığı halde illegal içerikleri yapan sitelerin yayınını ısrarla durdurmayan Google ve Blogspot’tur.

Aynı ip üzerinde bulunan Adwords‘te bundan nasibini aldı tabi.Kısa sürelide olsa kapanması tüm webmaster arkadaşlar tarafından şaşkınlık ve kızgınlıkla karşılandı.Google ip adreslerini değiştirerek tekrar erişime açtı.Daha öncede Youtube’de bu durum yaşanmış ve erişim kapatılmıştı.

Şimdi sizce burda kim haklı.. Kurallara aykırı davranan, kafasına göre davranan bu siteler mi yoksa hakkını arayan ve en sonunda mahkeme kararı çıkarttıran kurum yada şahıslar mı? cevabı çok açık değil mi?

Bloguma dokunma diyerek kampanya başlatanlar asıl hedef alacakları kişileri bilselerde başlarına geçecek çobanların oyuncağı olup, işin boyutunu siyaset ortamına taşımasalar..

Ekleme: Yaptıkları videoları az önce izledim ve işin aslını bilmeyenler için doğru kabul edilebilir ama işin gerçeği,
Blog yazmak yasak (lig tv ve film izleme blog yazma oldu)
Video izlemek yasak (Atatürk’e ve dinimize hakaretler bunun içerisinde)
Müzik Dinleme yasak (Vergisini vermeyip sanatçıyı madur et)
Paylaşmak yasak (internete girenlerin bir çoğu bende dahil illegal şeyleri kullanıyoruz)

Kategori: Güncel Hayat

Hakkında

1982 istanbul doğumluyum.Aslen Sivas'lıyım..2011'den beri aktif olarak websiteleri ile uğraşıyorum ve wordpress konusunda kendimi sürekli geliştiriyorum.Öğrendiklerimi paylaşmak içinde bu siteyi tasarladım.Wordpress'i iyi derecede bildiğimi sanıyorum.Mükemmel bir işim ve ayda 20 gün boş zamanım var.Ve tabiki FenerBahçe'liyim

Yorum Yazın
Sayıları kutuya girin. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.