WordPress hata bildirim formu

Wordpress Report
Çok güzel bir eklenti ile tekrar karşınızdayım.Yeni denediğim ve sorunsuz bir şekilde çalışan WordPress hata bildirim formu eklentisini sizlere kabataslak anlatmak istedim..

Aslında eklenti çok kolay kısa bir ayar kısmı bulunuyor ve light box efekti ile açılıyor.Benim gibi acemiler için bu formu nasıl kullanırız ve nasıl istediğimiz şekle sokarız onu anlatayım dedim.

Zamanında bu eklenti çok işime yarayabilirdi ama o zamanlar karşıma çıkmamıştı.Şimdi genellikle film sitesi olanların kullanacağı bu eklentiyi anlatmaya başlayalım.

Eklentimizin ismi WP Report Error.DaddyDesign tarafından yazılan eklenti ingilizce ama biz bunu Türkçe’ye çevirerek kullanabiliriz.

1- Eklentiyi buradan indirin.
2- Her zamanki yaptığımız gibi plugins klasörüne atıp eklentiyi aktifleştirin.
3- WordPress Admin panelinden Ayarlar kısmına gelin ve Report Page Errors kısmına girin.

Ayarlar,
Email : Hata bildirimlerinin geleceği mail adresimizi yazıyoruz.
Message: Hata mesajını yolladıktan sonra kullanıcıya gösterilecek mesajı giriyoruz.
Report Error Link: Report linkinin gözükeceği yeri ister buraya tik atarak otomatik yapıyoruz istersek vereceğim kodu gözükecek yere kendimiz ekliyoruz.
Subject Of Email: Gelecek olan mailin başlığının ne olacağını buradan yazıyoruz.

Submit diyerek ayarları kaydedebiliriz.Diğer kısımlara gerek yok dokunmasanızda olur.

Manuel Kod:


<?php if(function_exists('ReportPageErrors')){ echo ReportPageErrors(); } ?>

Geldik şimdi ince ayar kısmına yani istediğimiz şekli vermeye.Burada en önemlisi doğrulama kodu.Bunu değiştirmek için kodları karıştırdığımda hiçbir şekilde rakam harici bir doğrulama kodu çalışmamaktadır.Bende doğrulama sorusunu yabancıların yapamayabileceği istanbulun plakası şeklinde yaptım.Kurcalıyacağınız dosyalar report_errors_script.js, report_error_plugin.php .Bu iki dosyadan istediklerimizi değiştirebiliriz.Aklınıza takılanları konu altından sorabilirsiniz.Editlediğim eklenti dosyasınıda alttaki linkten indirebilirsiniz..Unutmadan yeni sürümle sorunsuz çalışmaktadır.

WP Report Error Türkçe Edit

Kategori: Wordpress

Hakkında

1982 istanbul doğumluyum.Aslen Sivas'lıyım..2011'den beri aktif olarak websiteleri ile uğraşıyorum ve wordpress konusunda kendimi sürekli geliştiriyorum.Öğrendiklerimi paylaşmak içinde bu siteyi tasarladım.Wordpress'i iyi derecede bildiğimi sanıyorum.Mükemmel bir işim ve ayda 20 gün boş zamanım var.Ve tabiki FenerBahçe'liyim

Yazıya Yapılan Yorumlar

 1. atakan dedi ki:

  uğraştırıyorum hocam sizi öncelikle kusuruma bakmayın hatanın kimden geldiği benm için önemli değil o zaman eklentiyi şöyle yapabilirmiyiz hata bildire bastığında sadece konu kısmı ve doğrulama kodu kısmı çıksın mail kısmı çıkmasın ve otomatik live.com uzantılı bi mailden geliyomuş yapabilirmiyiz yapabilirsek nasıl yardımcı olursanız çok sevinirim

  • Fatih dedi ki:

   Maalesef bilgim dışında ama buradaki eklentiyi inceleyin.Çok eskiden kullanmıştım şu anki durumu nedir bilmiyorum ama özellikleri arasında sadece linke tıklayarak o sayfayı mailinize gönderiyordu.

 2. atakan dedi ki:

  hocam birde şöyle birşey daha var gönderim yapıyorum deneme amaçlı çok acayip bir hata ile karşılaşıyorum …@live.com mail yazıyorum gidiyor ama hotmail gmail farklı uzantı yazınca gitmiyor bu normal mi? bu arada diğer sorun çözüldü sağolun

 3. atakan dedi ki:

  hocam eklenti süper çalışıyor fakat benm sorum şu film sitemin video altına buton yerleştirdim türkçe olan eklentiyi kurdum hata bildir yazısının rengini nasıl değiştirebilirim acaba siyah yapacağım

  • Fatih dedi ki:

   eklenti dosyasının içerisinde report_page_errors.css dosyasını açın ve içinde .wprperrorsform yazan kısmı bulun oradaki height: 15px; kısmının üstüne yada altına farketmez color:#000; kodunu ekleyin istediğiniz olur.

 4. Gökhan dedi ki:

  selamlar ben bu eklentiyi kurdum ancak kendim deneme yaptıgımda bana bir email gelmiyor

  gonder dediğimde http://www.1film-izle.com/wp-content/plugins/wp-report-error/send_email.php?action=sendemail#wprresponse

  seklinde ana sayfaya yonleniyor bir sorunumuzmu var acaba ?

  • Fatih dedi ki:

   Sitenizde mail servisi çalışıyor mu ona bakın öncelikle.Ayrıca eklentinin yeni sürümle doğru çalışıp çalışmadığına bakmanız gerek.Konu eski bir konu ama çalışması gerekir diye düşünüyorum.Tahminim hostunuzun smtp mail göndermede sıkıntı yaratması olabilir.

Yorum Yazın
Sayıları kutuya girin. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.