WordPress 3.3 Özellikleri

Wordpress 3.3
Yeni WordPress sürümü 3.3 çok yakın bir zamanda bizlerle birlikte olacak.Ayrıca 2012 yılında 3.4 sürümü çıkarılmasıda şu anda planlanmış durumda.Wordpress 3.3 sürümü 29 Kasımda bizlerin kullanıma sunulacağı bildirildi.Yeni gelen versiyonda bir takım değişikliklerin yanı sıra performans iyileştirmeleride yapılmış.Az önce beta sürümünü localde denedim ve izlenimlerimi sizlerle paylaşmak istedim.

WordPress Yeni Sürüm Özellikleri,

Açılır Menü

Yeni versiyonda çok iyi düşünülmüş ve menüler açılır hale getirilmiş.Bahsettiğim kendi oluşturduğumuz menüler değil(onu burada anlatmıştım) wp-admin panelinde bulunan yönetim panelindeki menüler ve adminbar da bulunan menüler.

Admin Bar

Önceki yeni versiyonla birlikte gelen Admin bar daha kullanışlı ve daha geliştirilmiş vaziyette sunulmuş.Açıkçası hiçbir sitemde kullanmadığım bu özelliği artık kullanmayı düşünebilirim.Gayet güzel yapılmış.

Kalıcı Bağlantılar

Çoğu wordpress kullanıcısının yaptığı ilk işlerden biriside kalıcı bağlantıları değiştirmektir.Temel olarak kullanılan postname artık seçilebilir durumda.Bir tıkla bu işi artık halledebiliyoruz fakat dikkat edilecek bir husus var oda sonuna html koymuyor.Yani bunun içinde elle müdehale etmeniz gerekecek.

Media Uploader

Çoğumuzun sıkıntı ettiği bir özellikte yazılarımıza ekleyeceğimiz resimleri bir kaç tık atarak zahmetli ve zaman kaybederek yüklememizdi.Buda düşünülmüş olacak ki daha sadeleştirilmiş ve modernize edilmiş sürükle bırak tekniği ile resimlerimizi artık daha rahat yükleyebileceğiz.

Diğer Özellikler

Yönetici paneli daha dinamik hale geldi.Diğer ekran boyutlarında da rahat kullanılabilecek.
Performans iyileştirilmeleri yapıldı.(Css dosyaları birleştirildi.)
Yazılardaki medya düğmeleri bire indirilmiş.
Rar dosyaları için yükleme desteği.
Tumblr’dan verileri bloğa aktarma.

Ve daha ufak tefek özellikler.Bizler genelde büyük değişimlere baktığımız için bu kadar mı yani? diyebiliriz.Ama gün geçtikçe güzel geliştirmelerle daha iyiye gittiğini görüyoruz.Umarım 2012’de yayınlanacak olan 3.4 sürümünde daha fazla güzellikle bizi mutlu ederler.Mesela sesimizi algılayan ve bunu yazıya döken bir özellik hani hiç fena olmazdı :) Tabi işin şakası bu artık 29 Kasımı beklemeye başlayalım.

Eklemek istediğiniz birşey varsa konu altına yorum bırakmanızı rica ediyorum ve sizleri yeni sürümün resimleri ile başbaşa bırakıyorum.Türkçe dil dosyası çıkmadığı için resimler ingilizce olacak haliyle.

Kategori: Genel

Hakkında

1982 istanbul doğumluyum.Aslen Sivas'lıyım..2011'den beri aktif olarak websiteleri ile uğraşıyorum ve wordpress konusunda kendimi sürekli geliştiriyorum.Öğrendiklerimi paylaşmak içinde bu siteyi tasarladım.Wordpress'i iyi derecede bildiğimi sanıyorum.Mükemmel bir işim ve ayda 20 gün boş zamanım var.Ve tabiki FenerBahçe'liyim

Yorum Yazın
Sayıları kutuya girin. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.