Temple Run’da Hikaye ve Kurgu Kitaplar Çıkartıyor

templerunSize doğanın kanunlarından birisini açıklamama izin verin. Gördüğünüz gibi eğer oyuncu kitlesi bir mobil oyununu çok severse, birbirlerine sıkı sıkıya bağlanırlar. Ne oyun onu bırakır ne o oyunu bırakır. Ve sonunda da tahmin edileceği gibi başka Pazar alanları için seferberliğe başlanır ve mobil oyunun dışında da para kazanmak için daha fazla yola başvurulur.

Halihazırda Temple Run’a olan şeyde tam olarak budur. Temple Run’un geliştirici firması olan Imangi Stüdyoları, Egmont Publishing ile anlaşma imzalayarak ortak bir projeye başladılar. Proje, Temple Run ile ilgili romanları ve aktivite yapılacak kitapları konu alıyor. Bu kitaplar içerisinde bulmacalar, quizler ve oyunlar yer alacak. Bildiğiniz gibi Temple Run oyunu, Indiana Jones stilinde bir oyundu ve buradan ilham alınarak bir şeyler ortaya konacak.

Buradan da anlayabileceğiniz gibi artık geliştirici firmalar daha fazla medya tabanlı sektöre girmek için kendi sektörlerini en iyi şekilde pazarlayarak ön plana çıkmaya çalışıyorlar. Bunun en güzel örneklerinden birisi olan Angry Birds geliştiricileri Rovio, oyuncak, kitap ve daha pek çok farklı sektör içerisine girdiler. Bu sektörlerden de oldukça fazla finansal gelir elde ettiler. Hatta gelen son bilgiye göre 2016 senesinde Angry Birds’ün filmi de çıkacakmış. Tabi bu sırada da Imangi Stüdyoları boş durmadı ve Temple Run’ın board versiyonunu çıkardılar.

Halihazırda Angry Birds ve Temple Run, iOS ve Android işletim sistemlerinde hit alan ve popülaritesi artan oyunlar arasında değiller. Yani artık buradan yeterince gelir elde edemiyorlar. Candy Crush ve Clash of Clans oyunları yüzlerce milyon doları oyun içerisinde satın alınan eşyalardan kazanırken, bu iki oyun bu pazardan neredeyse çekilmiş durumda. Hatta Temple Run Iphone’larda en çok indirilen 100 oyun içerisine bile giremiyor. Kısacası Temple Run ve Angry Birds kendilerine başka bir pazar alanı bulmaya çalışıyor.

Tabi şunu da bilmek gerekir ki her ne kadar Temple Run ilk çıktığı kadar popüler olamasa da toplamda 1 milyar insan tarafından indirilerek oynanmış. Tabi bu durumda da geliştirici firma bu rakamı başka pazar alanları için kullanmayı tercih ediyor. Yani şuan oyunun logosu bile para edebilecek duruma gelmiş.

templerun_oynaEgmont Publishing firmasının yöneticilerinden birisi olan Sarah Bates oyun için şu ifadeleri kullanmıştı “Temple Run oynarken çok neşeli bir deneyim kazanıyorsunuz. Hem oyunun formatı hem de içeriği ile olabildiğince havalı, heyecanlı ve hızlı templu.” Daha sonra şöyle devam etmişti “Şimdi firmamız Temple Run içerisinde yer alan karakterleri sizlere daha yakından tanıma şansı sunacak”

Temple Run’ın kurgu roman serisinin ilk parçası olan “Canınız İçin Kaçın!” bu Ağustos’ta çıkacak. Ayrıca hem Amerika’da hem de İngiltere’de aynı ay içerisinde interaktif indirme linkleri ve aktivite kitapları çıkacak. Kasım ayına girdiğimizde serinin ikinci kitabı çıkacak.

Canınız İçin Kaçın isimli kitapta kendi maceranızı kendiniz seçiyorsunuz. Tabi kitapta yapacağınız seçimler sizi farklı maceraların içerisine götürüyor. Bu durumda aslında oyundaki sağa dönüş ya da solo dönüş kısmından alınmış ve ona benzetilmeye çalışılmış. Kısacası oyun ile uyumu sağlanmaya çalışılmış. Kitapta karar vermeniz gereken yerler olacak. Burada yaptığınız seçimler doğrultusunda kitabın ilerleyişi de değişecek.

Temple Run adına çıkacak olan Canınız İçin Kaçın, 7 yaşından büyük çocukları hedef alıyor ve oldukça güzel bir kurguya sahip. Oyuncular bu kitaplar ile çok daha farklı bir maceranın içerisinde kendilerini bulacaklar. Bu işte en büyük görevi üstlenecek olan Egmont Publishing, daha öncesinde Angry Birds ve Minecraft içinde böyle bir projede görev almıştı.

Kaynak: http://www.templerunoyna.net

Kategori: Teknoloji
Etiketler:

Hakkında

1982 istanbul doğumluyum.Aslen Sivas'lıyım..2011'den beri aktif olarak websiteleri ile uğraşıyorum ve wordpress konusunda kendimi sürekli geliştiriyorum.Öğrendiklerimi paylaşmak içinde bu siteyi tasarladım.Wordpress'i iyi derecede bildiğimi sanıyorum.Mükemmel bir işim ve ayda 20 gün boş zamanım var.Ve tabiki FenerBahçe'liyim

Yorum Yazın
Sayıları kutuya girin. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.