Seo Hizmeti Alırken Dikkat Edin!

Seo hizmeti alırken artık daha dikkatli olmanın vakti gelmedi mi? Seo hizmeti alıp bir işe yaramadığını görenlerdenseniz bu yazıyı okumanızı tavsiye ederim.Bu yazıyı yazarken nereden başlasam bilemedim dokunacak, dokunduracak o kadar fazla şey var ki yazıyıda uzun yazıp sizi sıkmak istemiyorum ama bakalım sonunu nerede bitiricez.

Yaptırdığım çalışmalara dikkat ederim genelde.Daha önce o şirket yada kişilerle çalışmış insanların yorumlarına bakar ondan sonra aralarında seçip yaparak birine işi verirdim.Çalıştığım insanlar genelde isim yapmış, işin ehli (sandığım) kişiler bunu bilmenizi isterim.Gel gelelim az önce yaklaşık 5ay önce yaptırdığım çalışmanın sonucunda verilen raporu bir kez daha incelemeye.

3 haneli ücret ödeyipte sitemin yeri sağlam olsun diye yaptırdığım çalışmanın şu anki sonuçları inanın içler acısı.Paravanından imlemesine, rss web2.0 blog toplist ne varsa bu paket içinde.Tek tek ayrılmış halde rapor sunulmuştu.Şöyle bir bakayım derken ne göreyim.Paravan diye açılan blogları kapatmışlar (hepsini), imleme diye yapılan siteler ortada yok, dizinler zaten içler acısı, sadece forum tanıtımlardan bazılarının sağlam olduğunu gördüm.

Sizler özenerek, tasarımına kadar önem göstererek yaptığınız siteleri, bu kendini seocu sanan kişilere teslim ederek aslında kendinize ihanet ediyorsunuz.Tabiki bende sizlerdenim.Şimdi bazı arkadaşlar düşünebilir kesin çoluk çocuğa vermişsinizdir işi vs.İsimlerini vermek istemiyorum bunların ama şuna emin olunki bu kişiler bu piyasada isim yapmış, herkesin bildiği tanıdığı insanlardır.Size tavsiyem eski yaptırdığınız çalışmaları bir kontrol edin ve o zamanki ile şuan ki sonuçları karşılaştırın.

Son olarak eğer değer verdiğiniz projeleriniz var ise,
-Dizinlere kendiniz başvurun zira çoğu site ya alexa için yada link satmak için dizin açmış.Ya para vereceksiniz yada ücretsiz olanları arayıp bulacaksınız.Alexa için açılmış dizinlerden uzak durun.

-Paravan blogları kendiniz oluşturun.10 içerik girin ve ileriki zamanlar yayınlanması için ayarlayın.Ardından unutun taaki siteniz 1. yılına gelene kadar.Sonra girip yazıları düzenleyerek sitelerinize link verin.

-İmleme sitelerinden başlıca olanlarına üye olun. (reddit,digg,delicious.. vs) Bunlardan 15 tanesi size kafi gelir.Her bulduğunuz imleme sitesine güvenmeyin zira onlarda 2ay sonra kapanıyor.

-Forumlardan tanıtım yazısı alırken elinizdeki raporlardan ayıklayarak ayakta kalanları bulabilir, link çıkışına izin verenleri tespit edip onları kullanabilirsiniz.

Ve en önemlisi bu çalışmaları yapacağınız sitelerin eski ve ayakta kalan siteler olduğundan emin olun.İleride dalgalanma, penguen gibi sorunlarla karşılaşmamak için sizlere nacizane tavsiyemdir.Haybeye paranızı kaptırmayın.Kaptıracaksanızda parayı vermeden seo hizmetini sağlayan kişilere sorun, “ileride bunlar silinirse yakana yapışırım!”

Selametle..

Kategori: Webmaster

Hakkında

1982 istanbul doğumluyum.Aslen Sivas'lıyım..3 yıldır aktif olarak websiteleri ile uğraşıyorum ve birşeyler öğreniyorum.Öğrendiklerimi paylaşmak içinde bu siteyi tasarladım.Wordpress'i orta derecede bildiğimi sanıyorum.Mükemmel bir işim ve ayda 20 gün boş zamanım var.Ve tabiki FenerBahçe'liyim

Yazıya Yapılan Yorumlar

  1. Selman dedi ki:

    Sağol abi tavsiyelerini dikkate alacağız.

Yorum Yazın
Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.