Rss ile Sosyal Sitelere Otomatik İmlemek

Sosyal imlemenin ne kadar faydalı olduğunu hepimiz öğrendik.Biz yeniler (webmaster demiyorum ben değilim) paramız olmadığı için başkalarına yaptıramıyoruz.Kendimizde yapmaya kalkınca hemen sıkılıyoruz bunu yapana kadar siteye 2 içerik ekleyelim diyoruz :)

Bu yazımda edindiğim bir başka altın değerinde uygulamanın işlevini anlatmaya çalışıcam.Bu iş için kullanacağımız site Ping.fm.

Ping.fm‘e üye olduktan sonra Dashboard sekmesinden Add More Networks diyerek karşımıza çıkan sosyal sitelere kayıt bilgilerimizi sırayla girerek Ping.fm ile bağlanmasını sağlıyoruz.Girebildiğimiz kadarını kaydettikten sonra Type Your Message Below yazan yerden istediğimiz link ve kısa yazıyı yazıp Pink it! diyoruz.

Bu sayede yazdığımız yazı yada link eklediğimiz o sosyal sitelere otomatik gönderilmiş oluyor.Şimdi ise ben içerik girdikçe o kendi yapsın mantığına geçelim.

Eğer siteniz wordpress ise rss beslemenizi kabul etmeye bilir.Bunun çözümüde Feedburner. Ping.fm Feedburner linkini kabul ettiği için sorun yaratmayacak.Şimdi eğer rss sorununuda çözdüysek tanıtmaya geçelim.

Ping.fm‘e giriş yapıyoruz ve Rss Feeds linkine tıklıyoruz.Feed URL yazan yere rss adresimizi giriyoruz ve ubdate feed diyoruz.Bu işlemi yaptığımız andan itibaren yazdığımız bütün yazılar otomatik olarak imleme için gönderiliyor.Sitenin tek kötü tarafıda 1 adet rss girebiliyoruz.Gerçek zamanlı olarak imleme yapması ve tek bir yerden kontrol en büyük artıları.

Dikkat Edilmesi Gereken Husular;
* Sosyal profillerinizi eklerken dikkat edin kimisinde e-mail ister kimisinde kullanıcı adı
* Sosyal profilinizi eklerken eğer çok beklerse 1. söylediğim yanlıştan dolayıdır kontrol edin.Aksi halde çok hızlı bir şekilde siteyi ekleyecektir.
* Üyeliğiniz bulunmayan sosyal sitelere üye olursunuz diye giriş bilgilerinin hemen üzerinde link vermişler Click Here yazar.Ordan üye olun 2 dkda.

Bunlarıda belirttikten sonra diğer imleme gönderme şekillerinide kısaca yazalım;
-E-mail: E-mail göndereceğiniz adresi buradan alarak mail ile güncelleme imkanı verir
-SMS / Text Messaging: Sms ile güncelleme
-RSS Feeds: Rss ile güncelleme
-Google Reader: –
-AOL Instant Messenger: Msnden güncelleme :)
-GTalk / Jabber: Gtalk ile güncelleme
-Skype: Skype ile güncelleme
-iPhone Web App: İphone uygulaması ile güncelleme
-Mobile App (WAP): Cep Telefonu ile güncelleme
-Conduit Browser Toolbar: 2. bir site için kullanılabilir.Toolbar yükleyerek tek tıklama ile güncelleme.

Bir yorum göndermeniz bir sonraki yazılara istek arttırır yoksa sırf yazı olsun diye yazmaya başlarım :)

Ping.fm‘deki sosyal imleme siteleri yetmez derseniz 20 Farklı sosyal imleme 2$ karşılığında tarafımdan yapılır.

Kategori: Webmaster

Hakkında

1982 istanbul doğumluyum.Aslen Sivas'lıyım..2011'den beri aktif olarak websiteleri ile uğraşıyorum ve wordpress konusunda kendimi sürekli geliştiriyorum.Öğrendiklerimi paylaşmak içinde bu siteyi tasarladım.Wordpress'i iyi derecede bildiğimi sanıyorum.Mükemmel bir işim ve ayda 20 gün boş zamanım var.Ve tabiki FenerBahçe'liyim

Yazıya Yapılan Yorumlar

  1. Mustafa dedi ki:

    Sanırım bu site ölmüş… RSS ile paylaşımın yeni yöntemleri var mı ?

    • Fatih dedi ki:

      Evet kontrol edip linkleri kaldırdım şimdi.Daha basit jetpack eklentisini kullanabilirsiniz Mustafa bey.

Yorum Yazın
Sayıları kutuya girin. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.