Randstad ile İş Bulmanın Kolay Yolu

İstanbul, iş gücü anlamında oldukça yüksek potansiyele sahip illerimizin başında yer alır. Bu nedenle de, İstanbul’a sık sık iş göçleri yapılır. Konumu, özellikleri ve iş gücü nedeniyle de İstanbul’da bulunan işlerin maaş verileri, diğer illerimizde bulunan işlerin maaş verilerinden çok daha fazla yüksektir. İstanbul’un genel anlamda tercih edilmesinin nedenleri bunlardır. Bunun dışında, insanlar çalıştıkları yerlerde sosyalleşme imkanlarını da bulmak istedikleri için İstanbul’u her zaman ilk sırada tercih etmişlerdir ve önümüzdeki yıllarda da hep ilk sırada tercih edeceklerdir.

Randstad, Türkiye’ye 2007 yılında giriş yapmış çokta yeni olmayan fakat tarihi 1960 yıllarına dayanan bir insan kaynakları danışmanlığı oluşumudur. İş anlamında, akla gelebilecek her türlü detayı sitesinde paylaşarak hem iş arayanlara hem de iş verenlere yardımcı olmaktadır. En büyük özelliği, iş arayan adaylar ile firmaları bir araya getiren özel bir sisteme sahip olmasıdır. Bu konuda oldukça güzel başarılara imza atmış ve 2017 yılı itibariyle 597 binden fazla kişiye istihdam sunmuştur. İş veren kurumların özellikleri ve ortak bir vizyona sahip olup olmaması Randstad için oldukça önemlidir. Amaç, kimseyi mağdur etmeden ve seviye düşürmeden ilerleyip çok daha başarılı İK danışmanlığı hizmeti sunmaktadır.

Randstad, iş dünyası haricinde sosyal sorumluluk projelerine de yüksek oranda destek vermektedir. Bu anlamda da, pek çok İK danışmanlık sitesinden ve ofisinden farklıdır.

Firmaların aday kriterlerini belirlemesine site kullanımının yardımcı olması dışında, adayların iş ararken oluşturduğu kriterlerde dikkate alınmaktadır. Bu nedenle de en net şekilde istenilen iş arayanlar için bulunmaya çalışılmaktadır. İstanbul’da iş ilanları oldukça farklılık gösterdiği için iş arayan adayların çok daha fazla şanslı olduğu söylenebilir. Özellikle Randstad ile iş bulan, 597 binden fazla kişinin buldukları işte oldukça memnun oldukları ifade edilmelidir.

Randstad’ın, Türkiye’de olan ofislerinin ilki İstanbul’da diğerleri ise yine İstanbul ve İzmir’de açılmıştır. Bu nedenle, Türkiye’de ki iş gücünün oldukça yoğun olduğu bölgeleri de elinde tutmuş olarak daha iyi ve sağlıklı hizmetler verebilmektedir. Randstad bünyesinde çalışmak isteyen kişiler için de özel olarak başvuru formları internet sitesinde bulunmaktadır. Randstad’ın toplam çalışan sayısı, 29.750’dir. Bu sayı neredeyse, Türkiye’de ki iş bulma ve kariyer siteleri çalışanlarının toplamının birkaç katı kadar fazladır. Bu nedenle, iş ya da çalışan arayan herkesin Randstad internet sitesini ziyaret etmesi faydalı olacaktır.

Kategori: İnternet

Hakkında

1982 istanbul doğumluyum.Aslen Sivas'lıyım..2011'den beri aktif olarak websiteleri ile uğraşıyorum ve wordpress konusunda kendimi sürekli geliştiriyorum.Öğrendiklerimi paylaşmak içinde bu siteyi tasarladım.Wordpress'i iyi derecede bildiğimi sanıyorum.Mükemmel bir işim ve ayda 20 gün boş zamanım var.Ve tabiki FenerBahçe'liyim

Yorum Yazın
Sayıları kutuya girin. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.