Prefabrik Binaların Genel Yapısı

prefabrik_evBirbirinden farklı iklim bölgelerinin yapısına uygun olarak ekonomik ve kaliteli prefabrik yapılar üretilmektedir ve Türkiye’nin dört bir yanındaki müşterilerin kullanımına sunulmaktadır. Prefabrik yapılar; şantiyelerde ofis, yatakhane, yemekhane, wc, duş ve sosyal tesis gibi amaçlar için üretilmektedir.

Ekonomik, Kaliteli ve Hızlı Üretim

Prefabrike yapıların duvarlarında, iki kabuğu da çimentolu yonga levhadan oluşmakta olan preslenmiş veya karkaslı panellerin yanı sıra tam otomatik olarak ürettiği sandviç veya kompozit paneller kullanılmaktadır. Her biri 1,25 metre genişliğinde olan paneller sayesinde istenilen her türlü plan uygulanabilmektedir.

Tam otomatik bir şekilde üretilen duvarların sac olan dış yüzeyleri imalata boyalı olarak girdiği için dış cephelere uygulanması gereken boya işlemini ortadan kaldırmaktadır ve durum maliyet açısından önemli ölçüde avantaj sağlamaktadır.

Farklı iklim bölgeleri için üretilebilen binaların duvarlarında izolasyon malzemesi olarak Eps, taş yünü ya da camyünü kullanılmaktadır. Taş yününün malzeme olarak tercih edilmesinin sebebi, yüksek oranda yanmazlık ve önemli izolasyon özelliklerinden dolayıdır. Çatılarda kullanılan makaslar ve çok katlı binaların kat aralarındaki döşemeler tamamen kaynaksız ve cıvata bağlantılı olarak galvanizli hafif çelikten yapılmaktadır.

Vekon Prefabrik Yapı Çözümleri,  AR-GE ve ÜR-GE çalışmaları ile geliştirdiği yeni teknolojiyle sağladığı avantajlarla donatılan ürünleriyle müşterilerinin isteklerini daha ekonomik, daha kaliteli ve daha hızlı olarak karşılamaktadır. Prefabrik şantiye binaları, Neopan Panel Sistem Betopan Panel Sistem ve Elektrostatik Boyalı Sac Panel Sistem olarak yapılıyor ve şantiyelerdeki hangar ihtiyaçları yapısal çelik sistem olarak karşılanıyor. Neopan Panel Sistem; yapılan ÜR-GE çalışmaları ile prefabrik şantiye binalarını mevcut sistemlerine ek olarak artık Neopan teknolojisinin sunduğu avantajlar ile üretilmesidir.

Prefabrik Yapılar genel itibariyle inşaat projelerinin mobilizasyonlarında kullanılırlar. Prefabrik yapı ofis gibi amaçlarla da kullanmaktadır. Bu gibi durumlarda inşaat şantiyelerinin dışındaki alanlarda da görülebilmektedir. Prefabrik yapılar, prefabrik denilen ön üretimli sistem yardımıyla üretilmektedir. Prefabrik çelik sistemi sayesinde Vekon’un satılık prefabrik ürünleri profesyonel montaj ekipleri tarafından 10 defaya kadar demontaj olanağı sunmaktadır. Vekon; yapılarda kullandığı özel tasarım ve malzemelere Neopan ve Profacto teknolojilerinin sağlamış olduğu üstünlükleri de katarak müşterilerine önemli avantajlar sunmaktadır. Ayrıca vekon.com.tr üzerinden ayrıntılı bir inceleme gerçekleştirilebilmektedir.

Kategori: Genel

Hakkında

1982 istanbul doğumluyum.Aslen Sivas'lıyım..2011'den beri aktif olarak websiteleri ile uğraşıyorum ve wordpress konusunda kendimi sürekli geliştiriyorum.Öğrendiklerimi paylaşmak içinde bu siteyi tasarladım.Wordpress'i iyi derecede bildiğimi sanıyorum.Mükemmel bir işim ve ayda 20 gün boş zamanım var.Ve tabiki FenerBahçe'liyim

Yorum Yazın
Sayıları kutuya girin. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.