Okulistik ile 2016 TEOG Puan Hesaplama

okulistikAçılımı, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sistemi olan TEOG, merkezi ortak sınavlar kapsamında 8. sınıfa geçen öğrenciler için yapılan ilk dönem 6, son dönem 6 olmak üzere toplamda 12 sınavdan oluşan bir sınavın kısa adıdır. Öğrenciler Türkçe, matematik, Fen ve Teknoloji, İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük, Yabancı Dil ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi olmak üzere tüm derslerden ortak sınavlara girmekle yükümlüdür. Merkezi sınav sisteminde puanlama 700 üzerinden değerlendirilir. Yerleştirme puanı ise 500 üzerinden hesaplanır. 6, 7 ve 8. Sınıf puan ortalamasının % 30 ile merkezi sınav puanının %70i alınarak başarı puanı belirlenir. Bu puan ile öğrenci yeni okulu için tercih yapar ve yerleştirilir. TEOG, öğrencinin lise eğitimini belirlediğinden öğrenciler için geleceğe yönelik büyük bir öneme sahiptir. Bu nedenle düzenli aralıklarla TEOG hesaplaması yapılmalıdır. Özellikle deneme sınavları sonrası ve tüm sınavlar bittikten sonra TEOG puan hesaplama robotları kullanılarak hesap yapılmalıdır. Okulistik Sistemi, TEOG sınavının önemini bilen bir sistem olarak bünyesinde öğrencilerin, öğretmenlerin ve velilerin yararlanabileceği bir hesaplama robotuna sahip. İsteyen herkes Teog puan hesaplama 2016 tarihli robottan yararlanarak puan hesaplamalarını gerçekleştirebilir.

Teog puan hesaplama 2016 yılı ve sonraki dönemlerde yapılacak olan tüm sınavlarda aktif olarak kullanıma açıktır. Okulistik, öğrencilerin puan stresini azaltmak onları sınav sonuçlarına yönelik bilgilendirmek veya sınav için hedef koymalarını sağlamak için Teog puan hesaplama robotu ile destek vermektedir. Öğrenciler sistemde yer alan robota tıklayarak dilediği gibi sonuçlarını değerlendirebilir. Sonuçlarına göre okul yerleştirmelerini görebilir, hangi okula gidebileceğini belirleyebilir. Teog tercih zamanlarında büyük kolaylık sağlayan puan hesaplama robotları, Okulistik’in öğrencilere sunduğu kolaylıklardan sadece biri.

2016 Teog puan hesaplamaları, puanlara göre tercih edilebilecek okulları, okulların taban – tavan puanları ve sınava dair tüm bilgileri Okulistik.com adresinde bulabilirsiniz. Okulistik, öğrenci, veli ve eğitimcilerin kullanabileceği en geniş kaynaklardan biridir. Öğrenci dostu Okulistik ile puan hesaplamaları yapmak oldukça pratik. Sınav kaygısını yenmek, potansiyel puanını hesaplamak veya sonuçlarını değerlendirmek için Okulistik sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

Kategori: Güncel Hayat

Hakkında

1982 istanbul doğumluyum.Aslen Sivas'lıyım..2011'den beri aktif olarak websiteleri ile uğraşıyorum ve wordpress konusunda kendimi sürekli geliştiriyorum.Öğrendiklerimi paylaşmak içinde bu siteyi tasarladım.Wordpress'i iyi derecede bildiğimi sanıyorum.Mükemmel bir işim ve ayda 20 gün boş zamanım var.Ve tabiki FenerBahçe'liyim

Yorum Yazın
Sayıları kutuya girin. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.