Markanızı Zengin Kılacak Bir Yenilik: Video Pazarlama

Günümüzde biliyoruz ki teknolojinin girmediği hiçbir alan yok. Zira artık  zorunlu hale gelmiş durumda diyebiliriz. Haliyle belli bir ürün veya hizmet üzerinde etkin rol oynayan markalar da bu teknolojik yeniliklere ayak uydurmak zorunda. Yenilikleri takip etmek, rakiplerinden öne çıkmak ve daha başarılı olma yolunda ilerlemek… Peki bu amaçları sağlayabilmenin en öncelikli yolu ne? Cevap oldukça basit, video pazarlamak… Evet yanlış duymadınız! Video pazarlama, aslında sıradan gibi görünse de marka başarısında önemli bir kriter.

Neden Video Pazarlama?

Aslında bu sorunun o kadar çok cevabı var ki, ben de bu konu ile ilgili araştırma içerisindeyken Videomarketing.com sitesi ile karşılaştım ve cevaplara buradan daha detaylı ulaştım. Size de önerebileceğim bir site olarak örneklendirebilirim. Ama biz en önemli olanları derleyip anlatmaya çalışalım. Öncelikle videonun göze hitap ettiğini bilmekte yarar var. Yani uzun uzadıya anlatmak istediklerinizi bir video sayesinde kısa sürede karşı tarafa aktarabilmeniz mümkün. Diğer önemli artısı ise satışlarınızın artması ve SEO anlamında ön planda olmanız. Google arama motorlarında ilk sıralara taşınmanız tabi ki sizin başarınızı ve isminizi olumlu yönde etkiler. Müşterilerin gözünde olumlu algı oluşturmanız ise doğrudan satışlarınızı artıracaktır.

Video Pazarlama Konusuna Dair Bilmeniz Gerekenler

Rakipleriniz arasından sivrilebilmenizi sağlayan videoları pazarlamanın önemini veriler şeklinde de gösterelim.

TV ekranlarından Youtube videolarının seyredilmesi, dijital video içeriklerinin her geçen gün TV içerikleri kadar önem kazanması, internet kullanıcılarının diğer dijital video izleme oranlarını artırması, Facebook’ta %85 oranında, Snapchat kullanıcılarının da 1 milyarı aşkın sayıda video seyretmesi…

Evet yukarıda ifade ettiklerimiz aslında anlatmak istediklerimizin sayısal verileri. Daha bu tarz pek çok veri ile video pazarlamanın gerçeklerini anlayabilirsiniz.

Video pazarlama konusunda bilinmesi gereken diğer önemli husus ise dikkat edilmesi gerekenler. Her konuda olduğu gibi video pazarlamanın da göz önünde bulundurulması gereken hususları var. Video stratejisi, sosyal medyaya uygun içerikler ve daha pek çok fazlası… Ama telaş etmeyin! Video Marketing ile tanışın ve hemen video dünyasına giriş yapın… Blogun “Rehberler” kısmında markalar ve kişisel ajanslar için öneri niteliğinde pek çok yol gösterici bilgi bulunuyor. Video pazarlaması üzerine pek çok bilgiyi bu “https://videomarketing.com.tr/category/rehberler-ipuclari/ ” kısmından öğrenebilirsiniz.

Kategori: İnternet

Hakkında

1982 istanbul doğumluyum.Aslen Sivas'lıyım..3 yıldır aktif olarak websiteleri ile uğraşıyorum ve birşeyler öğreniyorum.Öğrendiklerimi paylaşmak içinde bu siteyi tasarladım.Wordpress'i orta derecede bildiğimi sanıyorum.Mükemmel bir işim ve ayda 20 gün boş zamanım var.Ve tabiki FenerBahçe'liyim

Yorum Yazın
Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.