İsim Künyesi

isim-kunyesiİsim künyeleri seçeneklerine ile sizin için uygun olan künye seçimini rahatlıkla yapabilirsiniz. Ayrıca isim künyeleri farklı renk ve tarzları ile şıklığınızı tamamlayan bir aksesuar olacaktır.

İsim künyeleri askeri alanda kullanılan bir araçtır. Askere giden kişilere isim künyeleri verilir. Bu isim künyelerinin kullanım amacı şehit olan askerin kimliğinin tanınmasıdır aslında. Ayrıca askerde verilen isim künyeleri şehit olan askerin ön iki dişi arasına konulur. Bunun amacı yıllar sonra dahi merhum bedeni ile karşılaşıldığında o kişinin şehit bir asker olduğunun anlaşılması ve saygı gösterilmesidir. Eski bir askeri adet olmasına rağmen isim künyeleri günümüzde de kullanılmaktadır. Askerde bulunan isim künyeleri üzerine askerin ismi ve doğum tarihi yazılır. İstisnasız her askere giden bireyin bir adet isim künyesi vardır. İsim künyeleri askerde iki adet olur. Bu iki adet de tek zincire üst üste takılır. Şehit olan askerin künyesinin bir tanesi askerin dişlerinin arasına konulur. Diğer kalan künye ise askerin kız kardeşine veya kız kardeşi yoksa annesine teslim edilir.

Farklı Şekillerde Künyeler

Ancak isim künyeleri zamanla sivil hayat içerisinde de kullanılmaya başladı. Sivil hayatta kullanılan isim künyeleri genellikle aksesuar amaçlıdır. Bir kolye gibi de kullanılan isim künyeleri kıyafetinizi tamamlamak için de kullanılır. İsim künyeleri artık farklı tarz ve renklerde üretilerek kendisini askeri özellikten kurtarmıştır.

Rengarenk isim künyelerini rahatlıkla bulabilirsiniz. İsim künyeleri üzerine isim yazdırabildiğiniz gibi başkalarının da ismini hatıra olarak yazdırabilirsiniz. Ayrıca isim künyeleri güzel ve hoş bir hediyedir. Bu nedenle sevdiğiniz kişilere isim künyesi hediye edebilirsiniz.

İsim künyesi konusunda büyük bir yelpazede seçim imkanı sunan üretici firmalar, farklı isim künyesi seçenekleri ile de adeta ilgi çekiyor. İsim künyelerini farklı şekillerde de bulabilmeniz mümkün.

Genellikle klasik isim künyesi şekli aklınıza geliyor olsa da çiçek şeklindeki veya yıldız şeklindeki künyeler hiç şüphesiz ki dikkatinizi çekecektir. Fiyat olarak da çok uygun fiyatlar dahilinde satılan isim künyeleri ile bir arkadaşınızı veya sevgilinizi mutlu edebilirsiniz. farklı ve ucuz bir hediye arayışındaysanız isim künyeleri sizin için doğru tercih olacaktır.

İsim künyesini oluşturmadan önce farklı künye şekilleri olan ve bu konuda aklınızdaki soru işaretlerini silmek için http://www.petbesinleri.com adresine gelebilirsiniz.

Kategori: Genel

Hakkında

1982 istanbul doğumluyum.Aslen Sivas'lıyım..2011'den beri aktif olarak websiteleri ile uğraşıyorum ve wordpress konusunda kendimi sürekli geliştiriyorum.Öğrendiklerimi paylaşmak içinde bu siteyi tasarladım.Wordpress'i iyi derecede bildiğimi sanıyorum.Mükemmel bir işim ve ayda 20 gün boş zamanım var.Ve tabiki FenerBahçe'liyim

Yorum Yazın
Sayıları kutuya girin. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.