İngilizce Öğrenmenin En Doğru Adresi

Dünya dili olarak kabul edilen ve dünyanın neresine giderseniz gidin hayatınızı kolayca idame etmenizi sağlayacak olan belki de tek dil olan İngilizce için hala yeteri özeni göstermemekte kararlı mısınız? Yaşınız kaç olursa olsun iş bulmak ya da mevcut işinizde çok daha iyi bir konuma gelebilmek adına olmazsa olmaz şartlar arasında yer alan İngilizceyi bilmek son zamanlarda çok daha önemli bir hale geldi. Hatta öyle ki artık sadece İngilizce dilini başlangıç ya da orta seviyede bilmeniz size artı bir puan sunmuyor. Mevcut İngilizce bilginizin çok daha güçlü ve konuşmanızın da son derece akıcı olması büyük bir öneme sahip. WSE ile İngilizce konuşmaya başladığınızda bu sorunu ortadan tamamen kaldırmış olacaksınız.

Sektörünüzü ya da alanınız her ne olursa olsun İngilizce bilmeden o işte gerçekten yeterli sayılmadığınızı düşünecek olursak bu konuda kendinizi geliştirmeniz çok daha önemli oluyor. İnsanların beyin kapasiteleri birçok şeyi aynı anda yapabilir bir seviyede olsa da kişiler özellikle dil konusunda ciddi bir güvensizlik yaşıyorlar. Bu güvensizliklerin temelinde ise öğrenememe ya da öğrendiklerini akıcı bir şekilde sunamama korkusu yatıyor. Oysa her şeyin bir kolayı var. Burada sorgulanması gereken en önemli şey bu dil eğitimini hangi kaynaktan aldığınız. Tüm korkularınızı tam da şuan unutun. Artık WSE ile İngilizce konuşmak sandığınızdan çok daha kolay ve akıcı bir hal aldı.

Hem sosyal hayatınızda hem de iş yaşamınızda başarıyı sağlamanın anahtarı olan İngilizce ile doğru bir adreste tanışmanın zamanı geldi. Özellikle akıcı bir şekilde İngilizce konuşmanın püf noktalarını ise şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Asla çeviri yapmaya çalışmayın.
  • Ne söyleyeceğinizi ya da konuşurken yaptığınız hataları düşünmeden sadece anlatmak istediğiniz şeye odaklanın.
  • Mükemmel İngilizce kalıbını unutun. Herkes hata yapabilir.
  • Bol bol pratik yapmak adına İngilizce alt yazılı diziler ve filmler izlemeye özen gösterin. Zaman içerisinde farkında olmadan ifadeleri belleğinizin kaydettiğini göreceksiniz.
  • Eğer konuşurken bir kelimenin karşılığını unutursanız eş anlamlısından yola çıkmaya çalışın. Eğer bu da sonuç vermezse hemen odaklanmayı deneyin.
  • Konuşurken gramer odaklı olmayın.
Kategori: İnternet

Hakkında

1982 istanbul doğumluyum.Aslen Sivas'lıyım..2011'den beri aktif olarak websiteleri ile uğraşıyorum ve wordpress konusunda kendimi sürekli geliştiriyorum.Öğrendiklerimi paylaşmak içinde bu siteyi tasarladım.Wordpress'i iyi derecede bildiğimi sanıyorum.Mükemmel bir işim ve ayda 20 gün boş zamanım var.Ve tabiki FenerBahçe'liyim

Yorum Yazın
Sayıları kutuya girin. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.