Her İşin Kolayı Var

Taşınmak en eziyetli, en yorucu ve birazda masraflı bir iştir. Bu yüzden olsa gerek herkes gibi bende taşınmaktan ve taşınmanın getirdiği uğraşlardan korkuyorum. Eşyaların toplanıp taşınması neyse de birde dışarda da koşuşturmak gerekiyor. Su, elektrik, internet, TV, doğalgaz aboneliklerini taşımak, bildirimler yapmak, ikametgâhı taşıtmak, resmi kuruluşlardaki adres güncelleme işlemleri derken ayrıca zaman alıyor. Üstelik bu işlemler için çoğunlukla bir günden fazla zaman ayırmak gerek. Hele ki çalışıyorsak ve işten izin almak zorsa bu işlemler tam bir eziyet oluyor. Mesela bir elektrik aboneliği taşımak istediğimiz zaman enerji satışı yapan kuruma gitmek gerekiyor. Bu kurumlarda hep şehrin dışında olur ve yol yapmak gerekir. Büyük şehirlerdeki trafiği düşününce bu durum bile insanın gözünde büyüyor. Eski adres üzerindeki aboneliği kapattırarak, yeni adresimiz için yeni abonelik başvurusunda bulunmamız gerekir. Kiracı olduğumuz için istenen bazı belgeler oluyor. Mülk sahibinin adı soyadı, evin zorunlu deprem sigorta poliçesi, banka hesabımızın IBAN numarası gibi. Elektrik aboneliğini açtırmak için güvence bedeli ve diğer bedeller adı altında oluşan ücretleri ödeyerek başvuruyu tamamlamış oluruz. Ama taşınırken tüm bu işlemler için koşuşturmadan, internet üzerinden kolayca elektrik aboneliğinizi taşımak isterseniz https://www.enerjisa.com.tr/tr/eviniz/abonelik-islemleri/evimi-tasiyorum ile  ulaşabilirsiniz.

Enerjisa sitesine üye olup online işlemlerden randevu alarak elektrik taşıma sürecini başlatıyoruz. Bize uygun randevu tarihi ve saatini seçip, istenen bilgileri doldurarak randevumuzu alıyoruz. Böylece sıra beklemekten kurtulmuş oluyoruz. Erkenden gideyim sıra bir an önce gelsin derdi olmuyor. Randevu saatimize göre evden çıkıp işlemlerimizi zaman kaybetmeden gerçekleştirmemiz sağlanmış. Üstelik işlemlerin hızlı ve sorunsuz yapılabilmesi için Enerjisa sitesinde gerekli bilgilere ve istenen evraklara da yer verilmiş. Hazırladığımız belgelerle enerji satışı yapan kuruma gidip sıramızı alırken online randevu bölümünden sıra alıp elektrik açma ve kapama işlemlerini tek seferde, zahmetsizce, bize düşen kısmını tamamlayabiliriz. Eski elektrik aboneliğimizin kapatılma ve yeni aboneliğimizin açılma işlemleri tamamlanınca kısa mesaj ile bizi bilgilendirmeleri de güzel bir çalışma olmuş. Böylece işlemlerin sonuçlarını da takip etmek için zaman harcamak gerekmiyor. Bilgi bize gelmiş oluyor.

Kategori: Güncel Hayat

Hakkında

1982 istanbul doğumluyum.Aslen Sivas'lıyım..2011'den beri aktif olarak websiteleri ile uğraşıyorum ve wordpress konusunda kendimi sürekli geliştiriyorum.Öğrendiklerimi paylaşmak içinde bu siteyi tasarladım.Wordpress'i iyi derecede bildiğimi sanıyorum.Mükemmel bir işim ve ayda 20 gün boş zamanım var.Ve tabiki FenerBahçe'liyim

Yorum Yazın
Sayıları kutuya girin. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.