Günümüzde Tv İzleme Olanakları

tvizlemeTelevizyon hayatımızın vazgeçilmezleri arasında yer alır. Özellikle ülkemizde diğer ülkelere nazaran Tv izleme alışkanlığı kat ve kat daha fazla olmaktadır. Bir çok sebebi sayılabilir; entrikalar, aldatmalar, boşanmalar ve benzeri bir çok tartışma ve diziler bunlara örnek olarak gösterilebilir. Maalesef özgün tv programları yada yararlı yayıncılık maalesef rant ve reyting sebeplerinden dolayı pek mümkün gözükmemektedir. Daha çok izleyici ne ister türünden bir çok televizyon kanalında bunların örnekleri neredeyse her gün  karşılaşmak zorunda kalıyoruz.

Sabah kuşağı bölümünde haberler ve çizgi filmler dışında en çok takip edilenler kadın programları ve öğleye yakın bir zamanda evlendirme programları süslemektedir. Öğle kuşağı ile akşam kuşağı arasında bile pek farklı türden içerik bulmak zor oluyor. Gün sonunda ise entrikalı dizi ve yandaş siyasi tartışma programları neredeyse tüm televizyon kutusunu sarmış gibi.  Geçmişten günümüze televizyon hatırlarını canlandırdığımızda ileride bizleri neler bekleyeceğini kestirmek gerçek zor. Şuan da bulunduğumuz bilgi çağında Tv izleme olanağı çok geniş. Televizyon izleyicileri artık tüplü tv-lerden LCD, Plazma, LED ve son teknoloji ürünleri olan 4K ve 8K çözünürlüklü cihazlara yönelmiş durumdalar. Bunların yanı sıra Uydu ve Karasal yayınlarda da teknolojik atılımlar gerçekleştirilmiştir. On yıl öncesine kadar 360p kalitede izlediğimiz tv yayınları günümüzde HD, Ultra HD boyutlara ulaşmıştır.

Akıllı Telefon, Tablet ve Bilgisayarlar üzerinden tv izleyebilmek için teknolojinin bizlere sunduğu IP TV harikası ile veri bağlantısı sayesinde istediğimiz her yerde tv izlemek mümkün hale geliyor. İnternet siteleri bunlara örnek olarak gösterilebilir. ATV, KANAL D, STAR TV, SHOW TV, FOX TV ve yerel ve ulusal bir çok yayın organı resmi siteler üzerinden yayınlarını izleyicilerine kesintisiz olarak aktarmaktadır. Canlı Tv Mobi isimli internet sitesi sayesinden tüm kanalların toplandığı bir internet tv kutusu haline geldiğini söylemek mümkündür. Ayrıca Mobil, Android  ve iPhone cihazları üzerinden ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Kategori: İnternet

Hakkında

1982 istanbul doğumluyum.Aslen Sivas'lıyım..3 yıldır aktif olarak websiteleri ile uğraşıyorum ve birşeyler öğreniyorum.Öğrendiklerimi paylaşmak içinde bu siteyi tasarladım.Wordpress'i orta derecede bildiğimi sanıyorum.Mükemmel bir işim ve ayda 20 gün boş zamanım var.Ve tabiki FenerBahçe'liyim

Yorum Yazın
Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.