Google’da Hızlı İndex Almak


Her webmaster arkadaşımızın düşündüğü ilk şey nasıl Google’da Hızlı İndex Alabilirim konusudur.Bu yazımda da bunu ele almak istedim..

Bunun için kullanılan çeşitli taktikler, eklentiler ve site dışı çalışmalar yapılmakta.Eğer bu konularda yeni iseniz yada kullandığınız taktikler bir işe yaramıyorsa bu yazıyı dikkatle okumanızı öneririm..

Öncelikle şunu unutmayın ki konunuzun içeriği kadar başlığıda özgün olmalıdır.Konunun içeriğini tam olarak açıklayan bir başlık seçmek index konusunda da yararlıdır.Özgün olan her konu bana göre daha hızlı index almaktadır.(Denenmiştir)

Kendi blogumda denediğim taktiklerden yola çıkarak Dmoz sitesine kayıtlı iseniz daha çabuk index alırsınız.Yazdığım yazılarda genelde bunu gözlemledim.

Mutlaka başlığınızı konunun içerisinde de yazın ve yazıya link verin.Mümkünse yazıyı eklediğiniz kategorilerede aynı şekilde link vermeniz seo açısından da önemli olduğu kadar index açısından da önemlidir.Unutmadan yazdığınız yazıların uzunluğuda minimum 200 kelime ve üzeri olmasıda faydalı olacaktır.

Gelelim site dışında yapabileceklerimize.İndexlenmeyi arttıran diğer bir unsur ise sosyal paylaşım siteleridir.Mutlaka eklemenizi önereceğim başlıca bir kaç site,

Twitter, FriendFeed, Plurk, Tumblr, Zoptik ve İdearef.

Bu sitelerin indexlenme hızı yüksek olduğundan sayfanıza gelecek google botta içeriğinizi hızlı tarayacaktır.Eğer elinizde hızlı indexlenen siteler varsa onlarada eklemeniz sizin faydanızadır.

Sitemde ilk açtığımda yaptığım bu imlemelerin dışında esas olan bir taktik daha var.Onuda Rss ile Sosyal Sitelere Otomatik İmlemek konusunda güzelce anlattığımı sanıyorum.

Bol indexli günler sevgili Webmaster arkadaşlarım…

Not: Bu yazının Google’da indexlenmesi yaklaşık olarak 50 saniye sürmüştür.Geç bile oldu :)

Kategori: Webmaster

Hakkında

1982 istanbul doğumluyum.Aslen Sivas'lıyım..3 yıldır aktif olarak websiteleri ile uğraşıyorum ve birşeyler öğreniyorum.Öğrendiklerimi paylaşmak içinde bu siteyi tasarladım.Wordpress'i orta derecede bildiğimi sanıyorum.Mükemmel bir işim ve ayda 20 gün boş zamanım var.Ve tabiki FenerBahçe'liyim

Yazıya Yapılan Yorumlar

 1. Mustafa dedi ki:

  Detaylı anlatım ve yararlı paylaşımınız için teşekkür ederim. 301 yaptığım site 1 hafta oldu halen index yok diyebilirim anlattığınız gibi işlemleri uygulayacağım.

 2. deniz bozkurt dedi ki:

  Güzel paylaşım, deneyeceğim yazılarım çok geç indexleniyor

 3. Sukru Demiray dedi ki:

  Faydalı bir yazı ancak bir ekleme yapmak isterim. Site güncellemelerini belirli saatlerde yapar ve bu disiplini her gün sürdürürseniz indekslemeniz her gün aynı saatte ve hızlı olarak gerçekleşir. 15 gün sonunda bu sistem oturuyor.

 4. Batman Oyunları dedi ki:

  Güzel yazı fakat ben günde 2 kere de paylaşıyorum sitem yine indexlenmiyor. Ne yapmalıyım yardımcı olur musunuz. Site pr değeri de 2 ama indexlenmiyor.

  • Fatih dedi ki:

   Pagerank değeri sitenizin indexini etkilemez.SOn dönemde google kaynaklı geç indexlenmeler mevcut bu yüzden 1 sefer ile 2 sefer imlemenizde bir fayda yok.Özgün yazın ve 1 kere imleyin.Ayrıca ping servislerini kullanabilirsiniz.

 5. Emin dedi ki:

  Cok yararli bir paylasim

Yorum Yazın
Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.