Ev İlanlarınızı Nasıl Daha Çekici Hale Getirebilirsiniz?

İnternet üzerinden yayınladığınız ilanlarda insanları en iyi etkileyebileceğiniz unsur fotoğraflardır. Fotoğraflarınız ne kadar net ve düzgün olursa ilanınız üzerindeki etkileşimler de o kadar fazla olacaktır. Hakkında hiçbir bilgi sahibi olmadığınız bir sinema filmine girmenizde ilk olarak gördüğünüz afişi çok önemlidir. Ev ilanlarındaki fotoğrafları da bu film afişlerine benzetebiliriz. İnsanlar evinizin afişini beğenirlerse mutlaka sizinle iletişime geçecektir ve evinizin satışı da daha kolay olmuş olacaktır.

Ancak fotoğraf çekiminde ve yayınlanmasında da çok önemli unsurlar vardır. İşinizi kolaylaştırması açısından bu konu hakkında hazırladığımız tavsiyeleri beğenilerinize sunuyoruz.

Güncel Fotoğraflar Kullanın

Önceden evinizin ilanını vermiş olabilirsiniz, bu nedenle de hazırda fotoğrafları bulunuyor olabilir veya fotoğraf arşivinizde eskiden kalan fotoğraf duruyor olabilir. Ne kadar güzel olurlarsa ve ne kadar iyi çekim yapılmış olurlarsa olsun bunları kullanmayın. Satılık ev ilanınızda kullanacağınız fotoğraflar mutlaka güncel olmalıdır. Yazın verdiğiniz bir ilan için kış mevsiminde çekilmiş bir fotoğraf koyarsanız ilanı inceleyen kişi için bu ilgi çekici olmayacaktır.

Evin Dışını Çekin

Evin içerisi kadar dıştan görünüşü de ev satın alacaklar için önemlidir. Bir kare de olsa evin dışarıdan görünüşüne dair bilgi verici bir fotoğraf koyulmalıdır. Güneşli bir günde çekim yaparsanız evinizin görünümünün daha güzel olmasını sağlayabilirsiniz. Net ve aydınlık fotoğraflar ev satın alacak kişilerde daha çok huzur yaratacaktır. Bu nedenle evinizi satın almak için ilk tercihlere koymaları daha muhtemeldir.

Ev Almak İsteseniz

Düşünün ki siz ev satın almak istiyorsunuz. Bir evi satın almadan önce, gezilecek evler listesine o evin girmesini sağlayacak neler görmek istersiniz? Dikkatinizi çekecek ve aklınızda oluşacak soruları yanıtlayacak nitelikte fotoğraflar çekin. Evin en temel bölgelerini çekin, gereksiz ayrıntıları fotoğraflamaktan kaçının.

Evinizin odalarını ayrı ayrı çekerseniz fotoğraflarda karışıklık olmasını da engellersiniz. Fotoğraflarınızı koyarken bir odanın genel görünüşü önce gelsin. Daha sonra oda ile ilgili göstermek istediğiniz ayrıntılar varsa bu fotoğraftan sonra gelecek şekilde düzenleyin. Diğer odalara geçerken de en başta yine genel görünümünü yansıttığınız bir fotoğrafı koyun. Böylece ev ilanınıza bakan kişinin de kafası karışmayacak ve daha kolay bir değerlendirme yapabilecektir.

Aydınlıktan Vazgeçmeyin

Fotoğrafları çekerken mutlaka evinizin tüm ışıklarını yakın. Ortam ne kadar aydınlık olursa fotoğraflarınız da o kadar net olacaktır. Ayrıca fotoğrafta çirkin görüntüye sebep olacak dağınıklık var ise bunları da ortadan kaldırdıktan sonra fotoğrafları çekin. Ne kadar düzgün bir görüntü olursa ev ilanınız da o kadar profesyonel bir görünüm oluşmasını sağlayacaktır.

 

Evin Manzarasını Gösterecek Fotoğraf Çekin

Evin içini ve dışarıdan görünüşünü çektiniz. Ancak bunun yanı sıra insanlar pencerelerden görünen manzarayı da merak ederler. Mutlaka harika bir manzara olmasına gerek yoktur. Evinizin nereye baktığını, önü açık mı kapalı mı bunların gösterildiği fotoğraflar çekmeniz işinize yarayacaktır.

Kaliteli Fotoğraflar Çekin

Fotoğraf çekmek için kullandığınız makinenin mutlaka en iyi çözünürlükteki ayarlarını seçin. Net olmayan, çözünürlükleri az olan fotoğraflar ilanınızın çekici gözükmesine engel olur. Örnek ev ilanları için Zingat.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kategori: İnternet

Hakkında

1982 istanbul doğumluyum.Aslen Sivas'lıyım..2011'den beri aktif olarak websiteleri ile uğraşıyorum ve wordpress konusunda kendimi sürekli geliştiriyorum.Öğrendiklerimi paylaşmak içinde bu siteyi tasarladım.Wordpress'i iyi derecede bildiğimi sanıyorum.Mükemmel bir işim ve ayda 20 gün boş zamanım var.Ve tabiki FenerBahçe'liyim

Yorum Yazın
Sayıları kutuya girin. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.