En İyi Ukrayna Üniversiteleri ve Ukrayna’da Okumak

Pek çok ülke ile kıyaslandığında çok daha ekonomik bir şekilde okumanın mümkün olması, Ukrayna’nın yurt dışında eğitim almak isteyen öğrencilerin yeni gözdesi olmasını sağladı. Ülkede çok fazla sayıda eğitim çalışması yapılıyor ve ülkede 70’den fazla uluslararası üniversite bulunuyor. Yerel üniversite sayısı 400’den de fazla! Özellikle ekonomi ve teknik alanlarda eğitim almak isteyenler için Ukrayna üniversiteleri çok daha cazip bir seçeneğe dönüşüyor.

Ukrayna’da Okuyan Yaklaşık 5 Bin Türk Var!

En iyi Ukrayna üniversitesinin hangisi olduğuna tek bir okulla yanıt vermek, diğerlerine haksızlık olur. Çünkü hangi bölümde eğitim almak istediğinize bağlı olarak “en iyi” şeklinde nitelenebilecek okul değişiyor. Ancak Kiev Taras Şevçenko Üniversitesi, Kievo-Magilyanskaya Akademiya, Kiev Getman Ekonomi Üniversitesi, Kiev Ulusal Ticaret ve Ekonomi Üniversitesi, Ulusal Havacılık Üniversitesi ve Odessa Meçnikov Üniversitesi’nin biraz daha ön plana çıktığından söz edebiliriz. Verilen eğitimle tüm dünyada adından söz ettiren okullar arasında Harkov Politeknik Üniversitesi ve Donetsk Ulusal Teknik Üniversitesi de mevcut.

Ukrayna’da Hangi Okul Seçilmeli?

Elbette seçenek fazla olunca akıllar da karışıyor. Hedeflerinize, bütçenize, ilgi alanlarınıza en uygun okulu seçme noktasında, kesinlikle bir yurt dışı eğitim danışmanlığı firmasından destek almalısınız. Gelişigüzel tercih yapan öğrencilerin büyük bölümü farklı bir okula geçme kararı alıyor ve elbette yanlış okul seçimi nedeniyle hem para hem de zaman kaybediyor. Bu riski göze almamak için ICES Turkey gibi başarılı ve konuya fazlasıyla hakim olan bir danışmanlık firmasının kapısını çalmanız gerekiyor.

Bu firmanın daha önce çok sayıda öğrencinin başarılı tercihler yapmasını sağladığı biliniyor. Ukrayna üniversite puanları ve Ukrayna üniversite denklik 2019 yönetmelikleri gibi konulara hakim olmaları da önemli bir detay! Ukrayna’da okumak için gerekli belgeler ya da ücretleri gibi konularda da her türlü bilgiye ulaşmanızı sağlıyorlar.  Eğer yakın markajınızda Ukrayna varsa zaman kaybetmeden danışmanlık firmasıyla görüşün. Kaliteli bir eğitim alma şansını en iyi şekilde değerlendirmeniz, geleceğinizi de belirliyor.

Bonus Bilgi:

Ukrayna’da eğitim almak için herhangi bir sınava girmeniz gerekmiyor. Türkiye’den Ukrayna’daki üniversitelere yatay geçiş yapmak da mümkün!

Kategori: Güncel Hayat

Hakkında

1982 istanbul doğumluyum.Aslen Sivas'lıyım..2011'den beri aktif olarak websiteleri ile uğraşıyorum ve wordpress konusunda kendimi sürekli geliştiriyorum.Öğrendiklerimi paylaşmak içinde bu siteyi tasarladım.Wordpress'i iyi derecede bildiğimi sanıyorum.Mükemmel bir işim ve ayda 20 gün boş zamanım var.Ve tabiki FenerBahçe'liyim

Yazıya Yapılan Yorumlar

  1. Çelik çatı ustası dedi ki:

    Çok iyi bir bilgi.Çok teşekkürler

Yorum Yazın
Sayıları kutuya girin. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.