En Güzelinden 10 Ücretsiz Yazılım v1


Ufak tefek bir çok yazılımı, programı deneriz ve kullanamadıklarımızı sileriz.Sizlere kabataslak tanıtmak istediğim 10 adet ücretsiz işe yarar programı sunuyorum.Bir kısmını kullanıyor olabilirsiniz umarım işinize yarayacaktır..

1- Mozilla FireFox
Kendimde kullandığım ve gözbebeğim olan 1 numaralı tarayıcı.Çeşitli eklentilerle dahada kullanılası olan bu yazılım ücretsiz ve her işletim sisteminde kullanılabilecek uyumlulukta.Kullanmıyorsanız çok şey kaçırıyorsunuz!

2- TeamViewer
Teknoloji özürlü arkadaşlarınız çoksa ve telefonla anlatmaktan usandıysanız bu program tam sizlik.Program firewall’larla beraber çalışabiliyor ve TeamViewer Web Connector sayesinde internet tarayıcısı içinden uzak masaüstüne erişime izin veriyor.Sorunlu arkadaşınız TeamViewer’ı kullanarak masaüstünü sizinle paylaşıyor ve ona etkileşimli olarak yardım etmeniz mümkün oluyor.

3- Avast Home
Yine kendi kullandığım ve hiçbir sıkıntısı olmayan oldukça başarılı bir antivirüs yazılımı.Siz işinizi yaparken o kendi bilgisayarınızı tarar ve girdiğiniz sitelerdeki saldırıları hemen bloke eder.Yapmanız gereken ufak bir form doldurup mailinize gelen serial numarasını programa girmeniz.

4- Orbit Downloader
Arkadaşınız size bir müzik bağlantısı gönderdiğinde onu harddiskinizde saklamak isteyebilirsiniz. Orbit ile bu mümkün. Programı kullanarak MySpace, YouTube, Imeem, Pandora ve Rapidshare’den indirme yapabilirsiniz.

5- TrueCrypt
Başkalarının görmesini istemediğiniz dosyalarınızı bu program sayesinde şifreleyebilirsiniz.Diskinizin bir kısmını yada tamamını bu programla şifrelemek mümkün

6- Sumatra PDF
Adobe’nin o yavaş okuyucusu yerine bu programla daha hızlı işinizi halledebilirsiniz.Artı özelliği ise belleğinize yükleyip yanınızda taşıyabilmeniz.

7- 7 Zip
Dosyalar aktarılırken bozulma olabiliyor.Bu sebeple arşivleme yazılımlarını bir çeşit ambalaj kağıdı olarak kullanmamız öneriliyor. 7-Zip, ARJ, CAB, CHM, CPIO, DEB, DMG, HFS, ISO, LZH, LZMA, MSI gibi sayısız dosya biçimini destekliyor. Bu sayede herhangi birinden ilginç bir uzantıya sahip dosya aldığınızda işleriniz aksamıyor.

8- U Torrent
Bit torrent ağından dosya indirebilmeniz için en kullanışlı ve hızlı yazılımlardan birisi.

9- İmg Burn
Dosyalarınızı CD, DVD, HD DVD ve Bluray’e ücretsiz olarak yazabilirsiniz.ImgBurn, bu tür bir programdan bekleyeceğiniz tüm özelliklere sahip. Program disk okuma, dosyalarınızdan görüntü dosyası hazırlama, görüntü dosyasını diske yazma ve yazılan diskin yüzde 100 okunabilir olduğunu test etme gibi özelliklere sahip.

10- CCleaner
Uzun bir zaman sonrasında sabit diskinizde biriken gereksiz dosyaların ne kadar çok olduğunu görünce şaşırabilirsiniz. CCleaner geçici dosyaları, çerezleri ve PC’nizi yavaşlatabilecek diğer gereksiz öğeleri temizler ferahlık verir.

Bir başka program tanıtım konumuzda buluşmak dileğiyle esen kalın yorumsuz bırakmayın ;)

Kategori: Teknoloji

Hakkında

1982 istanbul doğumluyum.Aslen Sivas'lıyım..2011'den beri aktif olarak websiteleri ile uğraşıyorum ve wordpress konusunda kendimi sürekli geliştiriyorum.Öğrendiklerimi paylaşmak içinde bu siteyi tasarladım.Wordpress'i iyi derecede bildiğimi sanıyorum.Mükemmel bir işim ve ayda 20 gün boş zamanım var.Ve tabiki FenerBahçe'liyim

Yorum Yazın
Sayıları kutuya girin. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.