Doğru domain tercihi için 1and1.com

domainsorgulama1and1Domainler, web sitelerin isimlerini belirten alan adlarıdır ve bu alan adları sayesinde web sitelerine ulaşmak çok daha kolay hale gelmiştir. Bir alan adı yoksa o web sitesine ulaşım IP adresi üzerinden gerçekleşir. Bu IP adresi web sitesinin barındığı serverı simgeler. Fakat bu IP adresleri herkes tarafından bilinmediği ve hatırlaması herkes için mümkün olmadığından bu IP adreslerini simgeleyen alan adlarına ihtiyaç duyulur.

 

Bu alan adlarını bir tarayıcının adres çubuğuna yazdığımız tarayıcılar bizi o alan adına sahip web sitesine yönlendirir. Her web sitesinin bir tane alan adı olur ve bu alan adlarının

.com, .net, .org ve .istanbul gibi uzantılardan bir tanesine sahip olması zorunludur. Örnek vermek gerekirse Google.com, Google’ın web sitesine ulaşmanız için gereken alan adıdır. Günümüzde her türlü işletmenin hatta şahısların bile bir web sitesi ve bu web sitelerinin bir alan adı vardır. Bir alan adına 1 ile 10 yıl arasında sahip olmak mümkün, her web sitesinin bir alan adı olduğundan o an zaten başka bir web sitesinin sahip olduğu alan adını kullanmak ise mümkün değildir. Sahip olunan alan adının kaydın tescil süresi bittikten sonra yenilenmesi gerekir aksi takdirde o alan adı başkaları tarafından satın alınabilir. Bu sebeple sahip olunan özgün domainin kayıt süresini geçirmemek büyük önem taşır.

 

Pazarlama ve satış web siteleri sayesinde daha kapsamlı bir seviyeye taşınmıştır. Web siteleri sayesinde her türlü kuruluş hitap etmek istediği kitlelere çok daha hızlı ve verimli bir şekilde ulaşabilir hale gelmiştir. Bu sebeple web sitenizin alan adının amaçlarınıza uygun olması işinizin verimi açısından önemlidir. Arama motorlarında üst sıralarda çıkmanın önemi de yadsınamaz bir gerçek olduğundan, seçeceğiniz alan adının bu kriterle uygun olması da SEO açısından verimlidir. Doğru seçilmiş bir domain, insanların internet üzerinde sizi bulmasını daha kolay hale gelir. Domain sahibi olmak için buradan başvuruda bulunabilirsiniz. 1and1 gibi bir web hosting şirketinden yeni bir domain talep etmek alacağınız hizmetin kalitesini garantiler, ayrıca aldığınız domain 1and1 tarafından sigortalandığından alan adınızın güvenilir ellerde olduğunu bilirsiniz.

Kategori: İnternet

Hakkında

1982 istanbul doğumluyum.Aslen Sivas'lıyım..3 yıldır aktif olarak websiteleri ile uğraşıyorum ve birşeyler öğreniyorum.Öğrendiklerimi paylaşmak içinde bu siteyi tasarladım.Wordpress'i orta derecede bildiğimi sanıyorum.Mükemmel bir işim ve ayda 20 gün boş zamanım var.Ve tabiki FenerBahçe'liyim

Yorum Yazın
Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.