Dask iyice zorunlu hale geldi

Zorunlu deprem sigortasının kısaltması olarak kullanılan Dask aslında Doğal Afet Sigortalı Kurumu kısaltmasıdır. Dask hakkında çok az şey biliyoruz ve toplum olarak gereken önemi göstermiyoruz. Halbuki coğrafi olarak dünyada böyle bir sigorta biçimine en çok ihtiyaç duyan bölgelerin başında gelmemize rağmen. Neyseki değiştirilen yasalarla dask artık daha da zorunlu hale getiriliyor.

Adının zorunlu olmasına rağmen yeterli zorunluluğu yanında taşımaması nedeni ile konut sahiplerinin kayıtsız kaldığı deprem sigortası bir takım tedbirler alınarak yaygınlaştırılmaya çalışılıyor. Örneğin artık doğal afet sigortanız yoksa konutunuz için elektrik ve doğalgaz aboneliği başlatamayacaksınız. Bu da demek oluyor ki kanun çıktığı tarihten sonra yeni açılacak tüm aboneliklerin Dask’lı olacağını gösteriyor. Hal böyle olunca zorunlu deprem sigortasından faydalanan kişilerin sayısında oldukça fazla bir artış olacak.

Peki Dask alırken nelere dikkat etmek gerekiyor? Evinize yaptıracağınız bu sigortanın değeri sigota şirketinden bir diğer sigorta şirketine değişiklik göstermiyor. Doğal Afet Sigortalı Kurumunun belirlediği ölçülere göre fiyat oluşturulduğu için eviniz için ödeyeceğiniz sigorta bedeli sabit. Dask için başvururken vereceğiniz bilgiler sigorta primlerinizi etkileyeceği için poliçe doldururken mutlaka doğru bilgiler girmelisiniz. Dask başvurusunu online yapmak isteyenler http://www.enuygun.com/sigorta/dask tarzında sayfalardan yararlanabilirler.

Kategori: Tanıtım

Hakkında

1982 istanbul doğumluyum.Aslen Sivas'lıyım..2011'den beri aktif olarak websiteleri ile uğraşıyorum ve wordpress konusunda kendimi sürekli geliştiriyorum.Öğrendiklerimi paylaşmak içinde bu siteyi tasarladım.Wordpress'i iyi derecede bildiğimi sanıyorum.Mükemmel bir işim ve ayda 20 gün boş zamanım var.Ve tabiki FenerBahçe'liyim

Yorum Yazın
Sayıları kutuya girin. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.