Altın Hesabı Açtıran Kazanıyor

Altın hesabı bankaların ve yatırım şirketlerinin, yatırımcıların altın tasarruflarını gerek fiziki gerekse altın birikimi oluşturmaları için açılan vadesiz bir hesaptır. Son zamanlarda piyasada çeşitli yatırım araçlarının yanında, birçok yatırım şirketi de bulunuyor. Tüm bunların içinde en güvenilir ve getirisi en yüksek olanı tercih etmek, profesyonel bir seçim yapmak detaylı bir araştırma yapmayı gerektiriyor.

Birçok banka ve firmalar müşterilerini farklı yöntemlerle kazançlarına kâr ortağı yapıyor. Özellikle son zamanlarda altın fiyatlarının yükselmesi yatırım aracı olarak son derece cazip bir hale geldi. Yatırımcılar için de vazgeçilmez bir ürün olan altına yatırım yapmanın farklı yolları var. Bu yatırım yollarının başında ise altın hesabı yer alıyor. Altın hesapları ile TL ve USD karşılığında altın alım-satım işlemlerinin de yapılabilmesinin yanı sıra aynı zamanda taşıma ve koruma riski de ortadan kalkıyor.

 

Altın yatırımlarının aylık birikim yapmak istenilen vadesiz bir hesapta yer alması ve belirlenen zamanda bozdurulabilme ve kullanabilme imkanının bulunması diğer yatırım araçlarından farkını da ortaya koyuyor. Farklı amaçlarla açılmış vadesiz hesaplardan farklı olan altın hesabı, altının değer kazanmasıyla beraber artış gösterir ve yatırımcı istediği zaman kârını bankadan ya da yatırım şirketinden temin edebilir.

Uzun vadede getirisi yüksek olan altını korumak ve muhafaza etmek de son derece riskli ve zordur. Bu sebeple hem güvence altına almak hem de kazanmak isteyen yatırımcılar altın hesabını tercih etmekle doğru bir karar vermiş olurlar.

Bu konuda yaptığım piyasa araştırmalarına göre Kuveyt Türk altın hesabı birikim yapmak için müşterilerine uygun fırsatlar sunuyor. Altın hesabı ile ilgili tüm işlemlerin bankanın her kanalından (şube, internet bankacılığı, mobil bankacılık ve telefon bankacılığı) gerçekleşebilir olması da istenildiği zaman hesaba ulaşma imkânı sağlarken, istenildiği zaman kontrol edebilme şansı veriyor. Ayrıca düzenli talimatla altın fiyatının düşme riski karşısında önlem alabilir. Her ay alım-satım yapabilirsiniz. Altın hesabında bulunan altınların Türk Lirası karşılığı olarak alınabiliyorken aynı zamanda gram altın olarak almak da mümkün. Vadesiz hesap olarak açılan altın hesabı, yatırım aracı olarak hem kârlı hem de kazançlı bir yol.

Kategori: Güncel Hayat

Hakkında

1982 istanbul doğumluyum.Aslen Sivas'lıyım..2011'den beri aktif olarak websiteleri ile uğraşıyorum ve wordpress konusunda kendimi sürekli geliştiriyorum.Öğrendiklerimi paylaşmak içinde bu siteyi tasarladım.Wordpress'i iyi derecede bildiğimi sanıyorum.Mükemmel bir işim ve ayda 20 gün boş zamanım var.Ve tabiki FenerBahçe'liyim

Yorum Yazın
Sayıları kutuya girin. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.