Akıllı Saat Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Önemli Detay

Akıllı saat modelleri, günümüzde akıllı telefonlar kadar gelişmiş bir teknolojiye sahip olan cihazlar arasında yer alıyor. Gündelik işler için son derece işlevsel olan bu cihazlar sayesinde işlerimizi daha kolay bir şekilde halledebiliyoruz. Ancak akıllı saat seçiminde de tıpkı telefonlarda da olduğu gibi dikkat etmemiz gereken pek çok farklı detay yer alıyor.

 1. Akıllı Telefon ve Akıllı Saat Uyumu

Akıllı saatlerin büyük bir çoğunluğu akıllı telefonlar ile entegre bir şekilde kullanılabilmesi için dizayn ediliyor. Örneğin Android Wear bir saat aldığınız zaman Android akıllı telefonlarınız ile birlikte kullanabiliyorsunuz. Ancak bu uyum içerisinde de belirli sınırlamalar bulunuyor. Bu sebeple, akıllı saatinizin mevcut olarak kullandığınız akıllı telefonunuz ile ne tür bir uyum içerisinde olduğuna dikkat etmeniz gerekiyor.

 1. E-Ink ve Ekran Kalitesi

Akıllı saatin ekran kısmına dikkat etmeniz gerekiyor. Dış mekanlarda daha iyi bir şekilde kullanabileceğiniz ve ekran görüntüsü kaliteli olan bir saat arıyorsanız e-ink özelliğine sahip bir akıllı saat tercih etmeniz gerekiyor. Ayrıca e-ink özelliğine sahip olan akıllı saatler diğer ekranlara sahip olan saatlere göre daha uzun pil ömrüne sahip oluyor.

 1. Tasarım ve Kişileştirilebilir Özellikler

Akıllı saatinizden sıkılmanız ya da ihtiyaçlarını karşılamadığını düşünmeniz gibi durumlarda kişiselleştirilebilir olması son derece önemli bir detay haline geliyor. Bazı akıllı saatlerin kayışlarının değiştirilememesi gibi özel durumlar mevcut olabiliyor. Bu sebeple, akıllı saat seçerken yazılım ve donanım anlamında kişisel hale getirebileceğiniz akıllı saatler seçmenize dikkat etmeniz gerekiyor. Bu noktada kişiselleştirilebilir özellikleri en yüksek seviyede olan Apple Watch ve Sony gibi markalara göz atabilirsiniz.

 1. Bildirim Özellikleri

Piyasada yer alan akıllı saatleri kullandığınız zaman genellikle SMS veya e-mail üzerinden bildirim alabilirsiniz. Ancak sosyal medya bildirimleri için ek olarak bu detaya dikkat etmeniz gerekebilir. Birtakım akıllı saatlerde son 50 bildirimi görüntüleyebilme gibi kısıtlamalar mevcut durumda olabiliyor. Bu sebeple, gelen bildirimleri daha geniş bir şekilde görebileceğiniz akıllı saatlere yönelmeniz gerekebilir. Gelen bildirimleri kontrollü ve düzenli bir şekilde kullanabileceğiniz akıllı saatler, daha pratik bir kullanım imkanı sağlar.

 1. Bütçe

Akıllı saat satın almadan önce bütçenizi de belirlemiş olmanız gerekiyor. Farklı markalar tarafından üretilen akıllı saatlerin fiyatları, satın alacağınız ürünün teknik özelliklerine ve markasına göre değişkenlik gösterebiliyor. İhtiyaçlarınızı belirledikten sonra bütçenize uygun seçimler yapmanız gerekebiliyor. Bu noktada akıllı saat fiyatları ve teknik detayları ile ilgili bilgi almak isterseniz MediaMarkt’ta yer alan akıllı saat kategorisine göz atabilirsiniz.

Kategori: Teknoloji

Hakkında

1982 istanbul doğumluyum.Aslen Sivas'lıyım..2011'den beri aktif olarak websiteleri ile uğraşıyorum ve wordpress konusunda kendimi sürekli geliştiriyorum.Öğrendiklerimi paylaşmak içinde bu siteyi tasarladım.Wordpress'i iyi derecede bildiğimi sanıyorum.Mükemmel bir işim ve ayda 20 gün boş zamanım var.Ve tabiki FenerBahçe'liyim

Yazıya Yapılan Yorumlar

 1. ikincielfiyat dedi ki:

  Merhaba,

  Akıllı saat alıpta değiştirmek isteyen veya nakit ücrete çevirmek isteyen olabilir diye paylaşmak istedim. :)

  https://ikincielfiyat.com/portfolio/ikinci-el-akilli-saat-alan-yerler/

  ikincielfiyat.com 2008 den bugüne Cep telefonu alan yerler, laptop alan yerler, akıllı saat alan yerler, tablet alan yerler, bilgisayar alan yerler olarak hizmet vermektedir. Whatsapptan bize ulaşın 30 dakikada adresinizden nakit ödeme ile satmak istediğiniz ürünü alalım.

 2. Murat uzanal dedi ki:

  Ben samsung marka edindim bir tane.Gerçekten keyifli ve spor için kullandığınızda sizi hareket etmeye zorlaması çok etkili.

Yorum Yazın
Sayıları kutuya girin. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.