Açık Mert Korkusuz

amk

Açık Mert Korkusuz

Yıllarca gazeteci kimliği ile ön planda olan Gökmen Özdemir, gazeteci arkadaşları ile bir araya gelerek AmkSpor’u kurdu. Kuruluşu ile birlikte, isminin argo değerler taşıdığı söylentileri ortaya çıkmaya başladı. Gökmen Özdemir bunun üzerine gazetenin, uzun ifadesinin gözden kaçtığını belirtti ve açılımını dile getirdi. Açık, mert, korkusuz. Aslında bu açılım gazetenin duruşunun da açık göstergesi konumunda yer alıyor. AmkSpor gazetesi,okurları ile buluştuğu ilk günden bu yana hep doğru habercilik anlayışını benimsedi.

İsmine Takılma İçeriğine Bak

Bu anlayış ile birlikte her geçen gün büyüdü ve bir marka haline dönüştü. Okurlarının yoğun ilgisi ile bir yerde gelen eleştirilerin de önüne set çekilmişti. Yanlış anlaşılmasın, eleştirilerin odağında sadece gazetenin isminin kısaltması yer alıyordu. Hâlbuki içeriğe bakılsa, doğru ve tarafsız habercilik anlayışına biraz önem verilse, gerçekler ne kadar da kolay anlaşılacak.

Spor basınımızda o kadar kirli bir durum var ki, gazetemizin yayın hayatına başlaması ile birlikte, bir kirli propagandanın da çarkları döndürülmeye başlandı. İsim üzerinde yapılan tartışmalar ile birlikte bir yıpratma politikası izlendi. Halkın ilgisinin düşük olduğu yalanı uydurularak tirajların düşük olduğu söylendi.

Son kararı elbette ki her zaman olduğu gibi halk verdi. Tirajlar, her geçen gün artış eğilimi gösterdi. Artan tirajlarla birlikte, maksatlı çevrelerin de oluşturdukları kirli propaganda, tarihe gömüldü. Halk, doğru habercilikle tanıştı, ilkeli ve tarafsız habercilikle tanıştı. Bu değerlere o kadar hasret kalmıştı ki, AmkSpor gazetesiile bir yerde bu hasreti dindirdi.

Maksatlı çevrelerden yorulan halk, kendisini doğru haberciliğe bıraktı. Bugün AmkSpor, okurları ile hızla büyüyen dev bir marka oldu. Sporun her dalında, faaliyet göstermesi, onun takipçilerini de arttırdı. Bugün artık dev bir marka var spor dünyasında. Bu markayı, internet üzerinden amkspor.com adlı sayfayı ziyaret ederek de takip edebilirsiniz.

AmkSpor, ilkeli gazetecilerin bir araya gelmeleri ile kurdukları bir spor gazetesidir. Bu gazete, piyasaya çıktığı günlerde, maksatlı propagandanın hedefinde olmuş ama her şeye kulaklarını kapatarak bugünlere kadar gelmiştir. Bu markayı bugünlere getiren güç, okurlarının gücüdür. Bu teşekkür onlaradır. Açık, mert, korkusuz bir şekilde gazetelerine sahip çıktılar ve bugün bu gazeteyi dev bir marka haline getirdiler.

Kategori: Bookmark

Hakkında

1982 istanbul doğumluyum.Aslen Sivas'lıyım..2011'den beri aktif olarak websiteleri ile uğraşıyorum ve wordpress konusunda kendimi sürekli geliştiriyorum.Öğrendiklerimi paylaşmak içinde bu siteyi tasarladım.Wordpress'i iyi derecede bildiğimi sanıyorum.Mükemmel bir işim ve ayda 20 gün boş zamanım var.Ve tabiki FenerBahçe'liyim

Yorum Yazın
Sayıları kutuya girin. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.